CO-OP

COOP Eğitim Modeli’yle eğitim ve çalışma hayatı birleştirilmektedir. Üniversite – İş dünyası işbirliğine dayalı bir eğitim modeli olan CO-OP ile öğrencilerimiz henüz üniversite sıralarında iken gerçek bir iş deneyimi yaşama şansını yakalamaktadır. Öğrenciler yaz aylarında tam zamanlı; kış aylarında ise yarı zamanlı çalışarak mesleki deneyim kazanmaktadır.

Bu eğitim modelinin Türkiye’de yükseköğretim sistemine getirdiği en özgün yeniliklerden biri de “Markalı Ders” kavramıdır.

Markalı ders, firmaların kendi alan, ürün, hizmet ve uygulamaları konusunda nitelikli işgücü yetiştirmek için Üniversitemiz bünyesinde öğretim üyeleriyle birlikte kendi markalarıyla açtıkları derslerdir.

Öğretim üyesi koordinesinde verilen dersin sonunda başarılı olan öğrenciler ilgili kurumun imzasının yer aldığı sertifikaya sahip olmaktadırlar.

Markalı dersler adı altında açılan bu dersler özel sektör temsilcileri tarafından verilmektedir ve bu derslerde başarılı olan öğrenciler bu şirketlerde staj ve iş imkanı elde ederler.

Yazılım Mühendisliği öğrencileri de geçmiş yıllarda Microsoft, Samsung, Huawei, Netaş gibi sektörlerinde önemli yer tutan firmalardan markalı dersler almışlardır.

Yazılım Mühendisliği Bölümü Öğrencilerinin CO-OP istatistikleri

Bahçeşehir Üniversitesi CO-OP Eğitim Modeli hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz:

https://coop.bau.edu.tr