Haberler ve Etkinlikler

1.TÜBİTAK Bilim İnsanları Destek Programları Açıklandı.

TÜBİTAK Bilim İnsanları Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) 2244 Sanayi Doktora Programı İkinci Çağrı başvurusu değerlendirme sonuçları kapsamında, Üniversitemiz, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyeleri; Dr. Öğr. Üyesi Burcu TUNÇ ÇAMLIBEL, Dr. Öğr. Üyesi İrem ŞANAL ve Dr. Öğr. Üyesi Yücel Batu SALMAN’nın proje yürütücülüğünde, Prof. Dr. Ahmet BEŞKESE, Prof. Dr. Mehmet Alper TUNGA, Prof. Dr. Nafiz ARICA, Doç. Dr. Gül TEKİN TEMUR, Dr. Öğr. Üyesi Bora ERDAMAR, Dr. Öğr. Üyesi Cemal Okan ŞAKAR, Dr. Öğr. Üyesi Görkem KAR,  Dr. Öğr. Üyesi Övgü ÖZTÜRK, Dr. Öğr. Üyesi Serkan AYVAZ ve Dr. Öğr. Üyesi Tarkan AYDIN akademik danışmanlığında; 6.468.680,00 TL bütçe ve 96 ay süreli iş birliği yaptığı Adesso, Huawei, Kariyer.net, NetRD-Netaş ve Trendyol firmaları ile 17 doktora öğrencisine burs ve istihdam desteği sağlamaya hak kazanmıştır. 

2.Yazılım Mühendisliği Öğrencisi “NYUAD Hackathon” Programına Dahil Oldu.

Yazılım Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencimiz Elif Özoğlu,uluslararası profesörlerin ve girişimcilerin liderliğinde New York Universitesi Abu Dabi kampüste gerçekleştirilen “The 2020 NYUAD Hackathon” programına 91 kişi arasından Türkiye’den tek Türk öğrenci olarak katılmaya hak kazandı. Değerli öğrencimizi tebrik eder,başarılarının devamını dileriz. 

3.BAUlu öğrenci Microsoft Corparation'un Tek Türk Partner Öğrencisi Oldu.

Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğrencisi Berke Can Ongun, tek Türk öğrenci olarak 2020 Microsoft Student Partner Summit ve Imagine Cup EMEA Regional finallerine katılmaya hak kazandı.

Yazılım Mühendisliği bölümünde yan dal yapan,  Elektrik & Elektronik Mühendisliği bölümü 3. sınıf öğrencisi  BAU Yapay Zeka Topluluğu kurucusu Berke Can Ongun büyük bir başarı elde etti. Berke Can Ongun Microsoft Corporation'ın dünya genelinde seçtiği 90 öğrenci partneri arasında tek Türk öğrenci oldu ve Amsterdam’da düzenlenecek olan 2020 Microsoft Student Partner Summit ve Imagine Cup EMEA Regional finallerine katılmaya hak kazandı.