Rektörün Mesajı

 

Merhaba, Bahçeşehir Üniversitesi Ailesine hoş geldiniz,

Üniversitemiz; araştırma, eğitim ve topluma katkı misyonlarında mükemmeliyetçiliğe, yenilikçiliğe ve girişimciliğe odaklanarak ülkemize ve dünyamıza katma değer üretecek liderler yetiştirmeyi amaçlar.

Üniversitemizin en güçlü özelliği öğrencisi, akademisyeni, mezunu, yöneticisi, çalışanı ve diğer tüm paydaşları ile birlikte oluşturduğu güzel ve büyük BAU ailesidir. Bir aile olarak BAU’da özgür düşünce, farklılıklara saygı, çeviklik, kolektif akıl, olumlu öğrenci deneyimi, adil, şeffaf ve güvenilir yönetim anlayışına inanırız.

Tüm öğrencilerimize hayallerini gerçeklere dönüştürme, birey ve global vatandaş olma yolculuğunda mentörlük yaparken, sürekli gelişmelerini destekleme ve onlarla birlikte üretmenin keyfi ve mutluluğunu yaşıyoruz.

BAU; %20’den fazlası uluslararası 25 bini aşan öğrenci, yaklaşık 30 bin mezun, 1000’i aşan akademisyen ve 500’ün üzerinde idari çalışanı, İstanbul’daki 5 farklı kampüsüyle bir şehir üniversitesi olma özelliğinin yanında, BAU Global ağının amiral gemisi olarak da yüzlerce uluslararası işbirliği ile dünyada ülkemizi temsil eden öncü bir eğitim kurumdur.

Üniversitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Umarım, siz de yakında Bir Dünya BAU’ludan biri olursunuz.

Sevgi ve Saygılarımla

Prof. Dr. Şirin Karadeniz

Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü