Mütevelli Heyeti Başkanının Mesajı


Geleceği düşlemek...

Düşleri olmayanların gerçekleri de olmaz. Düşlemezseniz, gerçekleştiremezsiniz. Gerçekleştirebildikleriniz bir anlamda sizi, hayal gücünüzün sınırlarını, yeteneklerinizin gücünü yansıtan bir aynadır. Her şey düşlemekle başlar ve hayat yeni düşlerle devam eder.

Bahçeşehir Üniversitesi'ni kurarken biz de bir düşle yola çıkmıştık. 2020-2021 öğretim yılı, aynı zamanda üniversitemizin kuruluşunun 22. yılı. Bu yirmi iki yılda, insanların beklentilerinin üstünde bir gelişim ve başarı gösterdik. Düşlemeye devam ediyor ve hep daha iyisini hedefliyoruz. Dünya devi firmalar, eğitim çözümleri geliştirmek konusunda kurumlarımızı tercih ediyor. Üniversitemiz, uluslararası düzeyde kaliteli eğitim verdiğinden, öğrencilerimiz dünyanın en seçkin üniversitelerine kolayca kabul edildikleri gibi, yurtdışından gelen öğrenciler de üniversitemizi tercih ediyor. Ülkemizde hiçbir üniversiteye nasip olmayan yerleşim, altyapı, öğretim ekipmanları avantajlarımız, seçkin öğretim kadromuz ve uygulamaya dayalı çağdaş eğitim sistemimizle oldukça saygın bir konuma ve öğrenci tercihlerinde ilk sıralara geldik.

Bütün yaşamını eğitime adamış insanlar olarak bugün, Bahçeşehir Üniversitesi'nin sadece bir üniversite olmanın ötesinde, bir "prestij ve gurur" kaynağı olmaya başladığını görmek bizi son derece mutlu ediyor. Başta üniversite yönetimimiz olmak üzere, öğretim üyelerimizden kapıdaki güvenlik görevlisine kadar herkesin bu başarıda büyük emekleri var.

Her yıl açılan yeni bölümlerimiz ve Türkiye'nin alanlarındaki en saygın öğretim üyelerinden oluşan eğitim kadromuzla siz gençlere sadece bir üniversite diploması vermekten öte, geleceğinizi de kazandırmayı hedefliyoruz. Sizi düşlemeye davet ediyoruz! Geleceği düşleyin ve düşlerinizi gerçekleştirin!

Sevgilerimle...

Enver Yücel
Mütevelli Heyeti Başkanı