Sektörel İş Birlikleri Eğitim Modeli

Sektörel İş Birlikleri Eğitim Modeli ile hayata ve kariyerinize bir adım önde başlayın

İletişim bilimlerinde eğitim alan her öğrencinin en önemli ihtiyaçlarından biri de şüphesiz, öğrendiklerini üretime aktarabilmek, gerçek hayattaki karşılığını geri bildirimlerle alarak iş yaşamında başarılı olmak… Öğrencilerimizin bir dönem boyunca, haftada üç gününü iş birliği içinde olduğumuz, bu yıl sayısı 100’e yaklaşan partner kurumlara ayırarak katılım gösterebildiği, dönem sonunda iki ders ve zorunlu staja sayılan eğitim modeli ile reklamdan, tasarıma, oyundan, dijital mecralara, kurumsal iletişimden, sese dek tüm ilgili alanlardaki konularda pratik edinme imkanı buluyor.

Sektörün Önde Gelen Kurumlarıyla İş Birliği

İletişim Fakültesi öğrencileri için hem iş hem deneyim fırsatı sunan Sektörel İş Birlikleri Eğitim Modeli öğrencilerimizin sektörel deneyimi henüz üniversitedeyken elde etmesini amaçlar. 2019-2020 Akademik Yılı itibarıyla Türkiye'nin önde gelen 63 ajansı, iletişim kurum ve kuruluşu ile partnerlik anlaşması bulunan fakültemizde öğrenciler, iş birliklerimiz sayesinde iletişim dünyasının farklı unvan ve pozisyonlarını deneyimleyerek meslek pratikleriule erkenden tanışma imkanı bulur.

Öğrenciyken Mesleki Deneyim Edinme İmkanı

Sektörel İş Birlikleri Eğitim Modeli, güz ve bahar dönemlerini ayrı ayrı kapsayacak şekilde 14 haftalık programlardan oluşur. Her dönem öncesinde web sayfamızın "Haberler" sayfası üzerinden yayımlana formda öğrencilerimiz; programa dahil olan eğitim partnerlerimizin açıkladıkları pozisyonlara başvurur ve yapılan mülakatlar sonucunda yalnızca gerçek bir iş görüşmesi deneyimi edinmekle kalmaz, aynı zamanda partner kuruluşlarda bir dönem boyunca, haftanın üç günü çalışarak iş deneyimi kazanır.

Staj sigortaları üniversitemiz tarafından yapılan öğrencilerimizin çalışmaları, eğitim partnerlerimizin koordinatörleri ile programı yürüten fakültemizin öğretim üyeleri tarafından değerlendirilerek nota dönüstürülür. Verilen not, program dahilinde açılan ve öğrencilerimizin danışmanıyla birlikte vereceği karar doğrultusunda bölüm seçmeli, bölüm dısı seçmeli ve genel seçmeli olarak üç farklı ders tipinden seçtigi iki dersin dönem sonu notu olarak ögrencinin ders slotlarına işlenir.

Bugüne dek 63 partner kuruluşta, 6 yıldır 680 öğrencimizin yararlandığı model uygulamalı eğitim açısından fakültemizin artı bir değeri haline dönüşmüştür.