Hakkında

İletişim dünyası her gün karşımıza çıkan yeni bir teknolojik buluş, yaratıcı bir yaklaşım, hepimizi şaşırtan gelişmeleriyle çok renkli bir dünya. Sinemanın sınırsız evreni, televizyon, web tabanlı etkileşimli siteler, animasyonlar, advergame, viral reklamlar, eğitici ve eğlendirici oyunlar, VR-AR ve daha birçoğu hayatımızda giderek daha da önemli bir yer tutuyor.

Öğrencilerimizi, geleceğin iletişim dünyasının en iyileri arasında yer almaları için hazırlıyoruz.

BAU İletişim Fakültesi olarak amacımız bu teknolojik iletişim ortamının dinamiklerine hâkim, yaratıcı güçleriyle yenilikleri ateşleyen, vizyonlarıyla geleceği şekillendiren iletişimciler yetiştirmektir. Hedefimiz yalnızca ülkemizin değil dünyanın en iyi iletişim fakülteleri arasında yer almaktır.

Fakültemizi ayrıcılıklı ve üstün kılan en önemli değerlerinin başında her biri kendi alanında söz sahibi, tanınmış iletişim akademisyenleri ve iletişim sektörünün deneyimli profesyonellerinden oluşan öğretim kadrosu gelmektedir.

Sinema ve Televizyon, Reklamcılık, Halkla İlişkiler, İletişim Tasarımı, Fotoğraf ve Video, Yeni Medya, Dijital Oyun Tasarımı, Çizgi Film ve Animasyon bölümlerinden oluşan fakültemizde eğitim kuramsal ve uygulama dersleriyle birlikte yürütülmektedir. Uygulama derslerimiz, CATİ ve fokus grup araştırma laboratuarları, televizyon, fotoğraf, sanal gerçeklik, dijital oyun ve ses stüdyoları, animasyon, kısa film ve temel tasarım atölyelerinde gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimiz, profesyonel iletişim hayatının birer örneği olan bu uygulama ortamlarında kendi yaratıcı projelerini üreterek mezun olmaktadırlar.

Fakültemizi ayrıcılıklı kılan üniversite-sektör işbirliği ORTAK EĞİTİM MODELİ sistemi, işlevsiz staj anlayışını kökten değiştirmiştir. Bu sistem sayesinde öğrencilerimize; sektörün başarılı şirketlerinde yarı-profesyonel bir iletişimci olarak yetişme olanağı sağlanmıştır. Böylece öğrencilerimiz daha mezun olmadan iletişim sektörünü çok yakından tanıma, bilgi ve becerilerini artırma ve kolayca iş bulabilme şansını yakalamaktadır.

Başta BAU Washington DC ve Berlin kampüslerinde olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerindeki eğitim programlarına katılarak, iletişime farklı kültür pencelerinden bakma ayrıcalığını yaşamaktadırlar.

BAU İletişim olarak sadece meslek profesyonelleri değil, hayatı anlamlandırabilen ve yaşadığı ortama değer katan gözde iletişimciler yetiştirerek yolumuza emin adımlarla ilerliyoruz. Bu yolda bizimle birlikte yürümek isteyen tüm öğrencileri aramıza bekliyoruz.

Bu içerik 28/05/2018 tarihinde güncellenmiştir.