Bahçeşehir Üniversitesi Yeni Medya Bölümü

Dijital dönüşümün ekonomik, kültürel, toplumsal, politik, teknik ve hukuki etkileri iletişim ortamları üzerinde de dönüştürücü rol oynamaktadır.

BAU Yeni Medya; bu yeni alana ve dinamiklerine hâkim, yeni medya araçlarını yetkin şekilde kullanabilen, çevrimiçi platformlar için üretim yapabilen ve onları yönetebilen   profesyoneller yetiştirmeyi amaçlar.

Dijital medya çalışmaları alanında çok disiplinli ve eleştirel bir yaklaşımla kuramsal ve uygulamalı eğitim veren BAU Yeni Medya, bilgi iletişim sistemleri sayesinde bilim ve sanat alanlarında yaşanan değişimi de göz önünde bulundurarak öğrencilerinin yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini cesaretlendirir.

4 yıllık lisans eğitimi süresince öğrenciler bir yandan geleneksel medya ve habercilik anlayışını tüm yönleriyle kavrarken diğer yandan çok sayıda teknik uygulama ve dijital proje ile yaratıcılıklarının sınırlarını zorlayarak başarılı bir medya profesyoneli olmak için gerekli donanımı kazanırlar.

BAU Yeni Medya öğrencileri eğitimleri süresince üretmiş oldukları içerikleri, fakültenin dijital öğrenci gazetesi Yeni Sayfa Onlineda yayınlayabilmektedir.

 

YENİ MEDYA SIRALAMA VE TABAN PUANI 

2021 Yeni Medya sıralama ve taban puanları açıklandı. 2021 TYT AYT (YKS) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2020 yılına ait üniversite yerleştirme puan ve sıralamalarıdır. 2021 yılına ait puanınızı ve sıralamanızı kıyaslayarak tercih yapabilirsiniz