BAUKEM

BAUKEM;

Kreatif Endüstriler Araştırma Merkezi içinde yaratıcılık olan her işle ilgilenir. Teknoloji ve sanatın bir araya geldiği işlerde var olur. Özellikle video art türü işlerde yenilikçi sanat eserleri üretiminde yer alır. 

Merkez 2012'de kuruluşunun ardından, KüçükçiftlikPark fonlamasıyla 5 ilde yürütülmüş olan Türkiye Kültür-Sanat ve Eğlence araştırmasını gerçekleştirmiştir. Medyada geniş yer bulan bu araştırmanın devamında Amsterdam Üniversitesi ve Hollanda Araştırma Merkezi'yle birlikte Yuppieland workshopını ve Kümülatif ile ortaklaşa Yaratıcı Endüstriler panel dizisini yürütmüştür. 

Bunların yanı sıra hazırlık aşamasında olan bir kitap ve bahse konu kitapla bağlantılı bir tv programı projesinin ve ''BAU-Insignia Yapımcılık Akademisi'' adlı uluslararası yapımcılık eğitimi programının çalışmalarını sürdürmektedir.

BAUKEM "Yapımcılık Akademisi" altında üç alanda sertifika programı düzenlemektedir: 

Yapımcılık AkademisiSenaryo Yazarlığı Akademi ve Görüntü Yönetmenliği Akademisi üniversite - sektör işbirliğinin en güzel örneğidir. Öğrenciler bu akademilerde sektörün uzmanlarından ders alır. Hem teoriyi hem pratiği bir arada öğrenin. Bu akademilerden mezun olan öğrenciler sinema - televizyon sektörünün aranan isimleri arasında yer alır.