Hukuk Fakültesi - Dekan Mesajı

"Gerçek anlamda bir hukuk devletinin ihtiyaç duyduğu hukukçuları yetiştiriyoruz..."

2000 - 2001 öğretim yılında faaliyete başlayan Fakültemiz, Türk pozitif hukukunun yanısıra evrensel hukuk ilkelerini ve karşılaştırmalı hukuku da iyi bilen, en az bir yabancı dili çalışma dili olarak kullanabilme becerisine sahip, üstün nitelikli genç hukukçular yetiştirmektedir. Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi, her biri kendi alanında söz sahibi akademik kadrosuyla; hem Türk hukuku hem de uluslararası hukuk ve karşılaştırmalı hukuk sistemleri konusunda, sadece Türkiye değil, dünya standartlarında da iddialı bir eğitim kurumu olmayı ölçü kabul etmektedir. Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi, hukuk fakülteleri programlarında mutlaka bulunması gereken zorunlu temel dersler ile özellikle yabancı hukuk sistemleri ve uygulamalı hukuk ile bağlantılı, uzman uygulamacılar tarafından yönetilen sanal mahkeme ve klinik dersler gibi seçimlik derslerin, Fikri ve Sınai Haklar ve Deniz Ticareti gibi konularda çeşitli sertifika programlarının dengeli bir şekilde biraraya getirilmesini öngören, Hukuk İngilizcesi'ne de yer veren bir eğitim programı uygulamaktadır. 

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi, kurulduğu ilk yıldan itibaren ders programını uluslararası hukuka daha geniş ölçüde yer verecek şekilde yapılandırmıştır. Erasmus programı çerçevesinde Avrupa'da hukuk fakülteleri ile ilişkiler kurulmakta, sömestr itibarı ile öğrenci ve öğretim üyesi değişimleri gerçekleştirilmektedir. Farklı hukuk sistemlerini benimsemiş olmakla birlikte, Amerikan hukuk fakülteleri ile anlaşmalar yapılmakta, öğrencilerin mesleki İngilizce dil deneyimlerinin arttırılması yanında, yabancı hukuku belirli ölçüde öğrenmeleri sağlanmaktadır. Anlaşmalı bulunduğumuz yabancı hukuk fakültelerinde alınan derslere programımızda geçerlilik tanınarak Fakültemiz uluslararası hukuk eğitimine entegre edilmiştir. Öğrencilerimiz dilerlerse Berlin Kampüsünde eğitimlerine devam edebilmektedir. Mezunlarımız Avrupa ve Amerika'nın önde gelen hukuk fakültelerinde yüksek lisans ve doktora programlarına kabul edilmektedirler.

Öğrencilerimizin iyi hukukçular olarak yetişip meslek hayatlarında başarılı olduklarını görmekten mutluluk ve kıvanç duyuyoruz.

 

Hukuk Fakültesi Dekan 
Prof. Dr. Kadir Emre GÖKYAYLA