BAU İletişim Fakültesi ile Tanışın

 

İletişim faaliyeti bugün; meslek profesyonellerinin yanı sıra, her bireyin temel prensiplerini öğrenmesi gereken bir bilim olarak karşımıza çıkıyor! Gerek geleneksel gerekse dijital mecralarla, hayatın her anında yer alan ve “Altın Çağı”nı yaşayan iletişimin; gerek teknik, gerek etik, gerekse sektörel deneyim açısından sahip olunması gereken sayısız kuram, pratik ve disiplini bulunuyor.

ÜÇ BİLEŞENLİ YAPI

Fakültemizde tüm bu bilgi birikimini sınırlı bir sürede, en kapsamlı şekilde aktarabilmek için üç bileşenli bir yapı oluşturduk. Eğitim almaya başlayan öğrencilerimize ilk olarak insanlık tarihinin iletişim alanındaki bilgi birikimini, temel kuramlar ve öncü isimlerle aktarıyoruz. Teorik öğrenimin yanı sıra laboratuvarlarımızla ve öğrencilerimizin alanında yürütmesi gereken faaliyetler için ihtiyaç duyabileceği tüm ekipmanları, en son sürümleriyle tahsis ediyoruz. Son olarak iletişim fakülteleri öğrencilerinin en önemli ihtiyaçlarından biri olan sektör deneyimi ve henüz okurken iş ağı sahip olmasına olanak tanıyan “Sektörel İş Birlikleri Eğitim Modeli” ile öğrencilerimiz mezuniyet sonrası ihtiyaç duyacağı deneyimi ve donanımı edinme imkanı buluyor.

Fikirlerinizi özgürce hayata geçirebileceğiniz, fakültenin imkanlarından süre sınırı olmaksızın yararlanabileceğiniz Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi bölümlerinden biri üzerine hayatınızı inşa edecek, meslek seçiminizi gerçekleştireceksiniz, ihtiyaç duyduğunuz bilgi ve araç seti için doğru yerdesiniz.