Konservatuvar Hakkında

Bahçeşehir Üniversitesi Konservatuvarı, Anadolu ve komşu coğrafyaların müzikal ve kültürel birikiminin köklü geleneğini eksen alarak, günümüzün çağdaş sanat ve estetik yaklaşımlarını sentezleyerek, müzik ve sahne sanatlarında gelenek ve geleceğin sanatsal ve bilimsel ilerlemeye uygun yeni tip eğitim modelini hayata geçirmek amacıyla kuruldu.

 

Yenilikçi ve tasarım odaklı sanatçılar yetiştirmek üzere yola çıkan BAU Konservatuvar, ulusal ve uluslararası alanda tam donanımlı yaratıcı performans sanatçısı, akademisyen, eğitimci, besteci, ses tasarımcısı ve araştırmacı yetiştirmeyi amaçlar. Yapay zekâ temelli öğrenme ve digital sanat uygulamalarıyla inovatif bakış açılarının oluşturulacağı BAU Konservatuar öğrencilerine farklı olanaklar sunar.

BAU Konservatuvar eğitmen kadrosu; sanatsal, akademik ve bilimsel üretimlere imza atmış akademisyenlerin yanı sıra müzik ve sahne sanatları alanında değerli üretimleri olan sanatçılardan oluşur. Kurulacak uluslararası işbirlikleri ve BAU Global eğitim ağı kapsamındaki üniversitelerin ilgili bölümleriyle sağlanacak anlaşmalarla, evrensel düzeyde üretimin önünün açılması sağlanır.