Yurtdışı İngilizce Programı (BESL)

BESL: BAU Hazırlık Öğrencileri İngilizceyi Yaşayarak Öğreniyor!

“İngilizceyi yaşayarak ve aktif bir şekilde öğrenmek, dolayısıyla öğrenme kalitesini en iyi hale getirirken uzunluğunu kısaltmak. "

Bu slogan ile İkinci Dil Olarak İngilizce Öğretiminde (ESL) uluslararası standartlarda bir marka olma yolunda girişimlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı tarafından Yurtdışında Eğitim Programı çerçevesinde kurulan BESL (Bahçeşehir İkinci Dil Olarak İngilizce), öğrencilere yurtdışındaki Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu Merkezlerinden birinde İngilizce Hazırlık Programı'nı tamamlama fırsatı veriyor.

Doğumlarından itibaren tüm bireylere kendilerine özgü özellikler aşılanır. Kültür, dil ve öğrenme stilleri bu tür örneklerdir. Bahçeşehir Üniversitesi'nde eğitime başlayanlar için hedefimiz, kendilerini keşfetmelerini, gerçekte kim olduklarını keşfetmelerini, küreselleşen dünyamızı benzersiz bir bakış açısıyla gözlemlemelerini, endişeleri ve sorunlarını çözebilecekleri bir olgunluk düzeyine ulaşmalarını sağlamaktır. BESL Programı, bu süreç için bir katalizör görevi görerek öğrencilerin ayakları üzerinde durabilmelerini sağlar. Bu da sadece öğrencilerimizin güvenini artırmakla kalmayıp, aynı zamanda bize onların gelişim potansiyellerini gözlemleme zevkini de yaşatır.

Yurtdışındaki benzersiz eğitim programımız, öğrencileri sadece İngilizce konuşulan bir ortama maruz bırakarak çok daha kısa sürede İngilizce öğrenme fırsatı verir. Öğrencilerimiz, Washington DC'de veya Toronto'da "Mentora College" adlı BESL merkezlerimizden birinde eğitim almayı tercih ederek İngilizce’yi yaşayarak öğrenme fırsatı elde edebilirler.

Toronto Mentora College Fotoğraf Galerisi

         

Washington DC Mentora College Fotoğraf Galerisi