Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler - Program İşleyişi

 

Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler Yüksek Lisans Programının tezli ve tezsiz alternatifi bulunmaktadır. Tezsiz program seçeneği toplam 11 ders ve 1 proje dersinden oluşmaktadır. Tezli seçenek ise, 8 ders, Seminer, Tez Araştırması ve Tez çalışmalarından oluşur. Seçmeli dersler öğrencilerin kendi istekleri doğrultusunda kariyer planlamalarına uygun alanlarda uzmanlaşmalarına yönelik geniş bir yelpazede sunulmaktadır.

 

Her zorunlu ders sadece bulunduğu dönemde açılmaktadır. Seçmeli dersler ise dönem itibariyle değişkenlik göstermektedir. Dönemlik olarak haftasonları seçmeli ders opsiyonu sunulabilmektedir.

 

Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nın süresi 3 yarıyıl, tezli programın süresi ise 4 ile 6 yarıyıldır. Belirtilen süreler içerisinde programı tamamlayamamış olan öğrencilerin ilişiği kesilir.


Dersler, hafta içi akşam 19:00-22:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Dönem itibariyle seçilmiş bulunan ders sayısı kadar haftalık ders bulunmaktadır. Dersler Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsünde gerçekleşmektedir.