Lisansüstü Enstitüsü Müdürü Mesajı

İstanbul'un kalbinde, Beşiktaş'ta, bir dünya üniversitesi olan Bahçeşehir Üniversitesi'nde, alanlarında uzman, ülkemizin ve dünyanın sorunlarını yakından tanıyan akademik kadrosu ve farklı sektörlerde çalışan mezunları ile bütünleşmiş, iş dünyası ile iç içe bir ortam sizleri bekliyor.

Bahçeşehir Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü olarak, amacımız üniversitemizin vizyonu doğrultusunda sürekli değişmekte olan çevremizde ve iş hayatında başarılı olabilmek için gerekli tüm yetenek ve donanımlara sahip, profesyonel hayata yönelik, hem teorik, hem pratik bilgilerle donatılmış araştırmacılar ve akademisyenler yetiştirmektir. Bahçeşehir Üniversitesi disiplinlerarası çalışmalara imza atan, sadece teorik çalışmalarla değil, pratik alanda da yapılan çalışmalarla ülke sorunlarına çözüm arayan, sorgulayıcı, araştırıcı ve yaratıcı bireyler yetiştirmektedir. Bahçeşehir Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, programlarını her geçen gün zenginleştirmeyi ve yaşam boyu öğrenim anlayışı çerçevesinde, öğrencilerine küreselleşme sürecinin gerektirdiği şekilde eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Enstitümüz, alanlarının yetkin isimlerinden oluşan kadrosuna yeni üyeler katarak hızla gelişimini sürdürmektedir.

İçinde bulunduğumuz çağ bilgi çağıdır. Bilgi güçtür. Sizler, enstitümüzde kendi alanınızda alabildiğince uzmanlaşacak, aynı zamanda disiplinlerarası bir eğitim ortamında ufkunuzu geliştirme olanağına sahip olacaksınız.

Amacımız, sizlerle beraber yerel ve küresel konulara duyarlı, uluslararası standartlara uygun, bilimsel ve kültürel bilgi birikimine sahip; sosyal bilimler, mühendislik, sağlık bilimleri, eğitim bilimleri ve sanat alanındaki teori ve yaklaşımlara hakim, yeni teorik çerçeveler oluşturabilen ve bunları pratiğe dökebilen, geleceğin liderlerini yetiştirmektir.

Bahçeşehir Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü olarak bütün bu hedefler doğrultusunda sizlerle beraber çıtamızı her geçen gün daha yüksek seviyelere taşıyacağımıza olan inancımla bilgi birikim ve yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz bir eğitim ortamının parçası olmanızdan mutluluk duyarım.

Hepinize başarılar diliyorum.

Prof. Dr. Fatma ÖZKUL

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü