Haftasonu MBA

 
 
 
 
 
Program Adı: Haftasonu MBA  Program Dili / Türü : Türkçe / Tezsiz
Program Koordinatörü : Doç. Dr. Fatma Ulucan Özkul
Koordinatör Yardımcısı:  Sema Coşkun
Tel: +90 212 381 01 72
 
PROGRAM TANIMI

MBA eğitiminde yıllara dayanan tecrübesini ve uzmanlığını farklı alanlarda genişleterek İstanbul’un kalbindeki kampüsünden Türkiye’nin dört bir yanına yüksek lisans eğitimleriyle ulaşmayı hedefleyen Bahçeşehir Üniversitesi, Haftasonu MBA programı altında eğitim vermeye 2011 – 2012 Güz Dönemi itibariyle başlamıştır.

Haftasonu MBA özellikle iş günlerinde yoğun iş temposu nedeniyle uzmanlaşmaya vakit bulamayan profesyoneller için geliştirilen bir yüksek lisans programıdır. Programı diğer yüksek lisans programından ayıran en önemli özellikler ise öğrencilerine iki senelik MBA programları ile aynı kalitede eğitim ve müfredat sunarken dersleri haftasonu takip etme imkanı vermesi ve bir senelik paket bir program olmasıdır.

İş dünyasının, karmaşık, birbirine bağımlı ve dinamik bir küresel ortamda doğru kararlar alabilecek gerekli yetenek ve bilgiye sahip genç yöneticilere ihtiyacı vardır. Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinin eğitimleri süresince edindikleri bilgi ve deneyim, onların büyük işletmelerden aile şirketlerine ve sivil toplum kuruluşlarına değin her türlü kurumda kabul görmelerine ve yöneticilik yapabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Haftasonu MBA programının amacı: değişen küresel pazarlara yönelik stratejik planlama anlayışı ile örgütsel değişimi sağlayacak liderlik yapısına uygun adaylar yetiştirmektedir. Çağdaş eğitimin gereklerine uygun olarak, kurumsal bilgiler interaktif olarak vaka ve proje çalışmalarıyla pratiğe aktarılır. Böylece mezunlar sunulan araç ve olanakları birleştiren yeni yöntemleri en etkin biçimde kullanır.

 
Bu içerik 11/10/2017 tarihinde güncellenmiştir.