Lisansüstü Eğitim Enstitüsü - Yüksek Lisans Başvuru ve Kayıt Süreçleri

2021-2022 Güz Dönemi Yüksek Lisans Başvuru ve Kayıt Süreçleri

 

Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde bulunan yüksek lisans programlarının başvuruları 5 Mayıs 2021 tarihinde başlayacaktır.

Bahçeşehir Üniversitesi Lisansüstü programlara başvuruda bulunacak olan adayların, öncelikle https://st.bau.edu.tr/sap/bc/ui5_ui5/sap/zsm_apply_yldr/index.html?sap-language=TR  adresinde yer alan “Online Başvuru Formunu” doldurmaları gerekmektedir.

https://bau.edu.tr/akademik/12555-lisansustu-egitim-enstitusu bağlantısından, yüksek lisans programları ile ilgili detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Online başvurularını gerçekleştiren adaylar, gerekli belgeleri online başvuru sistemine yükleyebilir (önerilen) ya da Enstitüye elden teslim edebilirler.

Enstitü ofisi hafta içi 10.00-16.00 saatleri arasında çalışmaktadır. Belirtilen saatler arasında Enstitümüzü ziyaret ederek, başvuru belgelerinizi teslim edebilir (online başvuru yapıldıktan sonra), tercih ettiğiniz programların yapısı ve işleyişi ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Yüksek Lisans programına başvuran adaylarda aranan genel asgari koşullar:

 

·  Dört yıllık bir lisans derecesine sahip olunması

·  Tezli Yüksek Lisans başvuruları için Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı sonucu gereklidir. (ALES EA, SAY ya da SÖZ ilgili puan türünden 55 veya muadili puan)

·  Eğitim dili İngilizce olan programlar için İngilizce Yeterlilik Sonuç belgesi (Başvuru için minimum puan: Yabancı Dil Sınavı(YDS): 65, Test of English as a Foreign Language (TOEFL): 79, BAU Dil Yeterlilik Sınavı: 65, YÖKDİL: 65) gereklidir.

NOT: Yukarıda belirtilen puan kriterleri başvuru için minimum değer olup bazı programlarda değişiklik gösterebilmektedir.

 

Yüksek Lisans Başvuru Belgeleri

 

1. Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi fotokopisi (e-devletten alınan mezun belgesi de geçerli olacaktır.)

2. Lisans düzeyinde alınmış bütün dersleri ve notları gösteren belge (transkript) fotokopisi (Diploma eki de transkript yerine geçmektedir.)

3.  Tezli Yüksek Lisans Programlarımız için Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı ya da muadil sınav sonuç belgesi fotokopisi (ALES’ in 5 yıl geçerliliği bulunmaktadır.)

4. İngilizce dilinde eğitim veren Yüksek Lisans Programlarımız için Yabancı Dil Sonuç Belgesi (YDS ve YÖKDİL’in 5 yıl, TOEFL ve BAU Prof. Dil Sınavının 2 yıl geçerliliği vardır.)

5. Bir adet fotoğraf

6. Nüfus cüzdanı fotokopisi

7. İki adet referans mektubu

8. Erkek adaylar için askerlik durum belgesi fotokopisi

9. Özgeçmiş

10.YÖK Denklik Belgesi (Yurtdışında Lisans ya da Yüksek Lisans eğitimi alan adaylardan istenmektedir.)

11. Niyet Mektubu (En az bir sayfa olacak şekilde ve başvurulan program dilinde hazırlanmalıdır.)

12. Çalışma Belgesi

(Kabul alan adayların çalıştıkları işyerinden temin edecekleri resmi kurum belgesi)

Yüksek lisans programlarına öğrenci kabulü aşağıdaki kriterler göz önüne alınarak gerçekleşmektedir. Öncelikle adaylar, program bazlı olarak aşağıdaki kriterler dikkate alınarak sıralamaya dahil olacaklardır. Program kotası gereği ilk olarak bir asil liste ve asil listenin kayıt olmaması durumunda kayıt hakkı doğacak olan bir yedek liste belirlenecektir.

 

2021-2022 Güz dönemi başvuruları dört başvuru döneminden oluşacaktır.

İlk dönem başvuru yapan adayların son evrak tamamlama tarihi 14 Haziran 2021 (saat 17:00) Pazartesi günüdür. Bu tarih itibariyle evrakları tam olan adaylar ilk başvuru dönemi için değerlendirmeye alınacaklardır.

18 Haziran 2021 günü kabul alan adayların listeleri web sayfası üzerinden ilan edilecektir. Kabul alan adaylar 25 Haziran 2021 (saat 16:00) tarihine kadar kayıt olma hakkına sahiptirler.

İkinci dönem başvuruları 15 Haziran 2021 tarihinden itibaren alınmaya başlanacaktır. İkinci dönem başvurularında, ilk dönem başvurularından kalan kontenjanlar üzerinden ilerlenecektir. İkinci dönem başvuruları için kontenjanlar 28 Haziran 2021 günü açıklanacaktır. İkinci dönem başvuruları için son evrak tamamlama tarihi 26 Temmuz 2021 (saat 17:00) Pazartesi günüdür. Bu tarih itibariyle evrakları tam olan adaylar ikinci başvuru dönemi için değerlendirmeye alınacaklardır.

30 Temmuz 2021 günü kabul alan adayların listeleri web sayfası üzerinden ilan edilecektir. Kabul alan adaylar 6 Ağustos 2021 (saat 16:00) tarihine kadar kayıt olma hakkına sahiptirler. Bu tarihten sonra kayıt olmayan adayların yerine yedek listedeki adayların sıralamaya göre kayıt hakkı doğacaktır. Yedek listede yer alan ve kayıt olma hakkı doğan adayların kayıtları 12 Ağustos 2021 (saat 16:00) tarihine kadar devam edecektir.

Üçüncü dönem başvuruları 27 Temmuz 2021 tarihinden itibaren alınmaya başlanacaktır. Üçüncü dönem başvurularında, ilk iki dönem başvurularından kalan kontenjanlar üzerinden ilerlenecektir. Üçüncü dönem başvuruları için kontenjanlar 13 Ağustos 2021 günü açıklanacaktır. Üçüncü dönem başvuruları için son evrak tamamlama tarihi 31 Ağustos 2021 (saat 17:00) Salı günüdür. Bu tarih itibariyle evrakları tam olan adaylar üçüncü başvuru dönemi için değerlendirmeye alınacaklardır.

3 Eylül 2021 günü asil ve yedek adayların listeleri web sayfası üzerinden ilan edilecektir. Asil listedeki adaylar 10 Eylül 2021 (saat 16:00) tarihine kadar kayıt olma hakkına sahiptirler. Bu tarihten sonra kayıt olmayan adayların yerine yedek listedeki adayların sıralamaya göre kayıt hakkı doğacaktır. Yedek listede yer alan ve kayıt olma hakkı doğan adayların kayıtları 16 Eylül 2021 (saat 16:00) tarihine kadar devam edecektir.

Dördüncü dönem başvuruları 1 Eylül 2021 tarihinden itibaren alınmaya başlanacaktır. Dördüncü dönem başvurularında, ilk üç dönem başvurularından kalan kontenjanlar üzerinden ilerlenecektir. Dördüncü dönem başvuruları için kontenjanlar 17 Eylül 2021 günü açıklanacaktır. Dördüncü dönem başvuruları için son evrak tamamlama tarihi 27 Eylül 2021 (saat 17:00) Pazartesi günüdür. Bu tarih itibariyle evrakları tam olan adaylar dördüncü başvuru dönemi için değerlendirmeye alınacaklardır.

1 Ekim 2021 günü asil ve yedek adayların listeleri web sayfası üzerinden ilan edilecektir. Asil listedeki adaylar 8 Ekim 2021 (saat 16:00) tarihine kadar kayıt olma hakkına sahiptirler. Bu tarihten sonra kayıt olmayan adayların yerine yedek listedeki adayların sıralamaya göre kayıt hakkı doğacaktır. Yedek listede yer alan ve kayıt olma hakkı doğan adayların kayıtları 14 Ekim 2021 (saat 16:00) tarihine kadar devam edecektir.

 

NOT: Önceki başvuru dönemlerinde başvuru yapmış olan adaylar, talep ettikleri takdirde tekrar değerlendirilmek üzere bir sonraki başvuru dönemlerinde başvuru sürecine dahil edilebilirler.

 

NOT: Tarih, İleri Oyunculuk, İngiliz Dili Eğitimi, Klinik Psikoloji, Bilişsel Nöropsikoloji, Beslenme ve Diyetetik, Özel Hukuk (Tezli), Kamu Hukuku (Tezli), Sermaye Piyasaları ve Ticaret Hukuku (Tezli), Bilişim Hukuku (Tezli), Kayropraktik (Tezli) programları için bu kriterler ve tarihler dikkate alınmayacaktır. Bu programlar için belirlenen kriterler ve tarihler ek bir duyuru olarak ilan edilecektir.

 

NOT: Oyun Tasarımı, Oyun Geliştirme Teknolojileri, Yöneticiler için İşletme programları için mülakat yapılmaktadır. İlgili programlara başvuru yapan adaylarımız mülakat tarihleri ile ilgili bilgilendirilecektir.

 

NOT: Uluslararası öğrenci başvuru süreçleri hakkında bilgi almak için 444 28 64 numaralı telefondan Uluslararası Ofis’e ulaşabilirsiniz.

 

NOT: Program bazında sözlü mülakat uygulaması bulunabilmektedir. İlgili programlara başvuru yapan adaylarımız mülakat tarihleri ile ilgili bilgilendirilecektir.

 * (Uluslararası Öğrenciler Hariç)

TÜRKÇE TEZSİZ PROGRAMLAR

GPA

MÜLAKAT PUAN TÜRÜ

REFERANS MEKTUPLARI

NİYET MEKTUBU

ÇALIŞMA TECRÜBESİ

40%

20%

20%

20%

TÜRKÇE TEZLİ PROGRAMLAR

ALES PUANI

GPA

MÜLAKAT PUAN TÜRÜ

REFERANS MEKTUPLARI

NİYET MEKTUBU

ÇALIŞMA TECRÜBESİ

50%

20%

10%

10%

10%

İNGİLİZCE TEZSİZ PROGRAMLAR

İNGİLİZCE PUANI

GPA

MÜLAKAT PUAN TÜRÜ

REFERANS MEKTUPLARI

NİYET MEKTUBU

ÇALIŞMA TECRÜBESİ

50%

20%

10%

10%

10%

İNGİLİZCE TEZLİ PROGRAMLAR

ALES PUANI

İNGİLİZCE PUANI

GPA

MÜLAKAT PUAN TÜRÜ

REFERANS MEKTUPLARI

NİYET MEKTUBU

ÇALIŞMA TECRÜBESİ

50%

20%

15%

5%

5%

5%

 

2021-22 Güz dönemi program alım şartları

Program Adı Başvuru Koşulları ALES DİL
ADALET HİZMETLERİ (Türkçe, Tezsiz) Hukuk mezunları YOK YOK
AİLE DANIŞMANLIĞI (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SAY-SÖZ 55 YOK
AİLE DANIŞMANLIĞI Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
BANKACILIK VE FİNANS (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
BANKACILIK VE FİNANS (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
BESLENME VE DİYETETİK (Türkçe, Tezli) Beslenme ve Diyetetik SAY 55 YOK
BESLENME VE DİYETETİK (Türkçe, Tezsiz) Beslenme ve Diyetetik YOK YOK
BİLGİ TEKNOLOJİLERİ (İngilizce, Tezli) Alan şartı yok SAY 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
BİLGİ TEKNOLOJİLERİ (İngilizce, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
BİLGİ TEKNOLOJİLERİ (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok SAY 55 YOK
BİLGİ TEKNOLOJİLERİ (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ (İngilizce, Tezli) Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik, Elektronik Haberleşme ve Yazılım Mühendisliği lisans mezunları  SAY 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ (İngilizce, Tezsiz) Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik, Elektronik Haberleşme ve Yazılım Mühendisliği lisans mezunları  YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
BİLİŞİM HUKUKU (Türkçe, Tezli) Hukuk lisans EA-SÖZ 55 YOK
BİLİŞİM HUKUKU (Türkçe, Tezsiz) Hukuk lisans YOK YOK
BİLİŞSEL NÖROPSİKOLOJİ (İngilizce, Tezli) Psikoloji, Fizik, Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Elektrik Müh., Biyomedikal Müh., Tıp ve PDR EA 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
BİYOMÜHENDİSLİK (İngilizce, Tezli) Moleküler Biyoloji ve Genetik, Temel bilimler veya mühendislik lisans mezunu SAY 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
BÜYÜK VERİ ANALİTİĞİ VE YÖNETİMİ (İngilizce, Tezli) Alan şartı yok SAY 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
BÜYÜK VERİ ANALİTİĞİ VE YÖNETİMİ (İngilizce, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
CERRAHİ HASTALIKLARI HEMŞİRELİĞİ (Türkçe, Tezli) Hemşirelik lisans mezunu SAY 55 YOK
DENİZ SİYASETİ VE STRATEJİLERİ (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
DİJİTAL MEDYA YÖNETİMİ (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
DİJİTAL MEDYA YÖNETİMİ (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
DOKU MÜH. VE REJENERATİF TIP (Türkçe, Tezli) Tıp, Eczacılık, Veterinerlik, Diş Hekimliği, Tıbbi Biyoloji, Biyoloji, Biyomedikal Mühendislik, Kimya, Odyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik ve Hemşirelik lisans mezunları SAY 55 YOK
EĞİTİM TEKNOLOJİSİ (İngilizce, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
EĞİTİM TEKNOLOJİSİ (İngilizce, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
EĞİTİM TEKNOLOJİSİ (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
EĞİTİM TEKNOLOJİSİ (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
EĞİTİM YÖNETİMİ VE PLANLAMASI (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
EĞİTİM YÖNETİMİ VE PLANLAMASI (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
EĞİTSEL TASARIM VE DEĞERLENDİRME (İngilizce, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
EĞİTSEL TASARIM VE DEĞERLENDİRME (İngilizce, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
EĞİTSEL TASARIM VE DEĞERLENDİRME (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
EĞİTSEL TASARIM VE DEĞERLENDİRME (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (İngilizce, Tezli) Temel bilimler veya mühendislik lisans mezunu SAY 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (İngilizce, Tezsiz) Temel bilimler veya mühendislik lisans mezunu YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
ENDÜSTRİ 4.0 (İngilizce, Tezli) Alan şartı yok EA-SAY 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
ENDÜSTRİ 4.0 (İngilizce, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ (İngilizce, Tezli) Tüm mühedislik, İşletme ve İktisat lisans mezunları SAY 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
ENDÜSTRİYEL TASARIM VE İNOVASYON YÖNETİMİ (İngilizce, Tezli) Alan şartı yok SAY 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
ENDÜSTRİYEL TASARIM VE İNOVASYON YÖNETİMİ (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok SAY 55 YOK
ENERJİ SİSTEMLERİ İŞLETİM VE TEKNOLOJİLERİ (İngilizce, Tezli) Alan şartı yok SAY 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
ENERJİ SİSTEMLERİ İŞLETİM VE TEKNOLOJİLERİ (İngilizce, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
ENERJİ VE ÇEVRE YÖNETİMİ (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok SAY 55 YOK
ENERJİ VE ÇEVRE YÖNETİMİ (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
FARMASÖTİK TIP (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SAY 55 YOK
FELSEFE (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
FİNANSAL EKONOMİ (İngilizce, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
FİNANSAL TEKNOLOJİ (İngilizce, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
FİNANSAL TEKNOLOJİ (İngilizce, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
FİNANSAL TEKNOLOJİ (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
FİNANSAL TEKNOLOJİ (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON (Türkçe, Tezli) Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans mezunları SAY 55 YOK
GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON YÖNETİMİ (İngilizce, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON YÖNETİMİ (İngilizce, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
GLOBAL İLİŞKİLER (İngilizce, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
GLOBAL İLİŞKİLER (İngilizce, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
GÖÇ ÇALIŞMALARI (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
İÇ MEKAN TASARIMI (Türkçe, Tezli) Mimarlık, İç Mimarlık/İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Şehir ve Bölge Planlama, Endüstri Ürünleri Tasarımı/ Endüstriyel Tasarım alanlarından lisans mezunları EA-SAY 55 YOK
İLERİ OYUNCULUK (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
İLETİŞİM TASARIMI (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
İLETİŞİM TASARIMI (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
İNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİ (İngilizce, Tezli) İngiliz Dili Eğitimi, İngiliz Dili Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Dil Bilimi, Mütercim Tercümanlık EA-SÖZ 55 YDS, YÖKDİL: 80 BAU: 85   TOEFL: 96 PTE: 78
İNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİ (İngilizce, Tezsiz) İngiliz Dili Eğitimi, İngiliz Dili Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Dil Bilimi, Mütercim Tercümanlık YOK YDS, YÖKDİL: 80 BAU: 85   TOEFL: 96 PTE: 78
İNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİ (İngilizce, Tezsiz, Uzaktan) İngiliz Dili Eğitimi, İngiliz Dili Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Dil Bilimi, Mütercim Tercümanlık veya alan dışı olan adaylardan uluslararası geçerliliği olan dil sertifikası ve 1 yıl ingilizce öğretmenliği deneyimi YOK YDS, YÖKDİL: 80 BAU: 85   TOEFL: 96 PTE: 78
İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ (Türkçe, Tezsiz, Uzaktan) Alan şartı yok YOK YOK
İŞLETME (İngilizce, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
İŞLETME (İngilizce, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
İŞLETME (İngilizce, Tezsiz, Uzaktan) Alan şartı yok YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
İŞLETME (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
İŞLETME (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
İŞLETME (Türkçe, Tezsiz, Uzaktan) Alan şartı yok YOK YOK
KAMU HUKUKU (Türkçe, Tezli) Hukuk lisans mezunları EA-SÖZ 55 YOK
KAYROPRAKTİK (Türkçe, Tezli) Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Tıp SAY 55 YOK
KAYROPRAKTİK (Türkçe, Tezsiz) Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Tıp YOK YOK
KENTSEL SİSTEMLER VE ULAŞTIRMA YÖNETİMİ (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SAY 55 YOK
KENTSEL SİSTEMLER VE ULAŞTIRMA YÖNETİMİ (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
KLİNİK PSİKOLOJİ (İngilizce, Tezli) Psikoloji mezunu ve GNO: 3.00 sahip olmak EA-SÖZ  70 YDS, YÖKDİL, BAU: 80   TOEFL: 96 PTE: 78
KLİNİK PSİKOLOJİ (Türkçe, Tezli) Psikoloji mezunu ve GNO: 2.80 sahip olmak EA-SÖZ  70 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 78 PTE: 67
KÜRESEL İŞLETMECİLİK VE PAZARLAMA (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
KÜRESEL SİYASET VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
KÜRESEL SİYASET VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
KÜRESEL SİYASET VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER (Türkçe, Tezsiz, Uzaktan) Alan şartı yok YOK YOK
MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ (İngilizce, Tezli) Temel bilimler veya mühendislik lisans mezunu SAY 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ (İngilizce, Tezsiz) Temel bilimler veya mühendislik lisans mezunu YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ (Türkçe, Tezli) Temel bilimler veya mühendislik lisans mezunu SAY 55 YOK
MİMARLIK (İngilizce, Tezli) Mimarlık, İç Mimarlık/İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Şehir ve Bölge Planlama, Endüstri Ürünleri Tasarımı/ Endüstriyel Tasarım alanlarından lisans mezunları SAY 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
MİMARLIK (Türkçe, Tezsiz) Mimarlık, İç Mimarlık/İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Şehir ve Bölge Planlama, Endüstri Ürünleri Tasarımı/ Endüstriyel Tasarım alanlarından lisans mezunları YOK YOK
MUHASEBE VE ULUSLARARASI RAPORLAMA (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
MÜHENDİSLİK YÖNETİMİ (İngilizce, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
MÜHENDİSLİK YÖNETİMİ (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SAY 55 YOK
MÜHENDİSLİK YÖNETİMİ (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ (Türkçe, Tezli) PDR, Psikoloji, Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği EA-SÖZ 55 YOK
OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ (Türkçe, Tezsiz) PDR, Psikoloji, Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği YOK YOK
OYUN GELİŞTİRME TEKNOLOJİLERİ (İngilizce, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
OYUN GELİŞTİRME TEKNOLOJİLERİ (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
OYUN TASARIMI (İngilizce, Tezli) Alan şartı yok EA-SAY-SÖZ 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
OYUN TASARIMI (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SAY-SÖZ 55 YOK
ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ (Türkçe, Tezsiz, Uzaktan) Alan şartı yok YOK YOK
ÖZEL HUKUK (Türkçe, Tezli) Hukuk lisans mezunları EA-SÖZ 55 YOK
PAZARLAMA (İngilizce, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
PAZARLAMA (İngilizce, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
PAZARLAMA (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
PAZARLAMA (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
PAZARLAMA (Türkçe, Tezsiz, Uzaktan) Alan şartı yok YOK YOK
PAZARLAMA İLETİŞİMİ VE HALKLA İLİŞKİLER (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
PAZARLAMA İLETİŞİMİ VE HALKLA İLİŞKİLER (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK (İngilizce, Tezli) PDR ve Psikoloji mezunları EA-SÖZ 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK (Türkçe, Tezli) PDR ve Psikoloji mezunları EA-SÖZ 55 YOK
REKLAMCILIK VE MARKA İLETİŞİMİ YÖNETİMİ (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
REKLAMCILIK VE MARKA İLETİŞİMİ YÖNETİMİ (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
SAĞLIKLI YAŞAM DANIŞMANLIĞI (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SAY 55 YOK
SAĞLIKLI YAŞAM DANIŞMANLIĞI (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
SERMAYE PİYASALARI VE FİNANS (İngilizce, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
SERMAYE PİYASALARI VE FİNANS (İngilizce, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
SERMAYE PİYASALARI VE TİCARET HUKUKU (Türkçe, Tezli) Hukuk lisans mezunları EA-SÖZ 55 YOK
SERMAYE PİYASALARI VE TİCARET HUKUKU (Türkçe, Tezsiz) Hukuk lisans mezunları YOK YOK
SİBER GÜVENLİK (İngilizce, Tezli) Alan şartı yok SAY 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
SİBER GÜVENLİK (İngilizce, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
SİNEMA VE TELEVİZYON (İngilizce, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
SİNİRBİLİM (İngilizce, Tezli) Tıp, Eczacılık, Veterinerlik, Diş Hekimliği, Psikoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoloji, Biyomühendislik, Biyomedikal Mühendislik, Bilgisayar Mühendisliği, Fizik, Biyofizik ve ilgili alanlar lisans SAY 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
SOSYAL HİZMET (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
SPOR YÖNETİMİ (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
SPOR YÖNETİMİ (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
STRATEJİK PAZARLAMA VE MARKA YÖNETİMİ (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
TARİH (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
TARİH (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
TEDARİK ZİNCİRİ VE LOJİSTİK YÖNETİMİ (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
TEDARİK ZİNCİRİ VE LOJİSTİK YÖNETİMİ (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
ULUSLARARASI İLİŞKİLER (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
ULUSLARARASI İLİŞKİLER (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
UYGULAMALI MATEMATİK (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok SAY 55 YOK
UYGULAMALI MATEMATİK (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
ÜSTÜN ZEKALILAR VE YETENEKLİLER EĞİTİMİ (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
YAPAY ZEKA (İngilizce, Tezli) Alan şartı yok SAY 55 YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
YAPAY ZEKA (İngilizce, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
YAPI İŞLETMESİ (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok SAY 55 YOK
YAPI İŞLETMESİ (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
YÖNETİCİLER İÇİN İŞLETME (İngilizce, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67
YÖNETİCİLER İÇİN İŞLETME (Türkçe, Tezli) Alan şartı yok EA-SÖZ 55 YOK
YÖNETİCİLER İÇİN İŞLETME (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK
YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ (Türkçe, Tezsiz) Alan şartı yok YOK YOK