Lisansüstü Eğitim Enstitüsü - Yüksek Lisans Başvuru ve Kayıt Süreçleri

2021-2022 Güz Dönemi Yüksek Lisans Başvuru ve Kayıt Süreçleri

 

Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde bulunan yüksek lisans programlarının başvuruları 5 Mayıs 2021 tarihinde başlayacaktır.

Bahçeşehir Üniversitesi Lisansüstü programlara başvuruda bulunacak olan adayların, öncelikle https://st.bau.edu.tr/sap/bc/ui5_ui5/sap/zsm_apply_yldr/index.html?sap-language=TR  adresinde yer alan “Online Başvuru Formunu” doldurmaları gerekmektedir.

https://bau.edu.tr/akademik/12555-lisansustu-egitim-enstitusu bağlantısından, yüksek lisans programları ile ilgili detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Online başvurularını gerçekleştiren adaylar, gerekli belgeleri online başvuru sistemine yükleyebilir (önerilen) ya da Enstitüye elden teslim edebilirler.

Enstitü ofisi hafta içi 10.00-16.00 saatleri arasında çalışmaktadır. Belirtilen saatler arasında Enstitümüzü ziyaret ederek, başvuru belgelerinizi teslim edebilir (online başvuru yapıldıktan sonra), tercih ettiğiniz programların yapısı ve işleyişi ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Yüksek Lisans programına başvuran adaylarda aranan genel asgari koşullar:

 

·  Dört yıllık bir lisans derecesine sahip olunması

·  Tezli Yüksek Lisans başvuruları için Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı sonucu gereklidir. (ALES EA, SAY ya da SÖZ ilgili puan türünden 55 veya muadili puan)

·  Eğitim dili İngilizce olan programlar için İngilizce Yeterlilik Sonuç belgesi (Başvuru için minimum puan: Yabancı Dil Sınavı(YDS): 65, Test of English as a Foreign Language (TOEFL): 79, BAU Dil Yeterlilik Sınavı: 65, YÖKDİL: 65) gereklidir.

NOT: Yukarıda belirtilen puan kriterleri başvuru için minimum değer olup bazı programlarda değişiklik gösterebilmektedir.

 

Yüksek Lisans Başvuru Belgeleri

 

1. Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi fotokopisi (e-devletten alınan mezun belgesi de geçerli olacaktır.)

2. Lisans düzeyinde alınmış bütün dersleri ve notları gösteren belge (transkript) fotokopisi (Diploma eki de transkript yerine geçmektedir.)

3.  Tezli Yüksek Lisans Programlarımız için Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı ya da muadil sınav sonuç belgesi fotokopisi (ALES’ in 5 yıl geçerliliği bulunmaktadır.)

4. İngilizce dilinde eğitim veren Yüksek Lisans Programlarımız için Yabancı Dil Sonuç Belgesi (YDS ve YÖKDİL’in 5 yıl, TOEFL ve BAU Prof. Dil Sınavının 2 yıl geçerliliği vardır.)

5. Bir adet fotoğraf

6. Nüfus cüzdanı fotokopisi

7. İki adet referans mektubu

8. Erkek adaylar için askerlik durum belgesi fotokopisi

9. Özgeçmiş

10.YÖK Denklik Belgesi (Yurtdışında Lisans ya da Yüksek Lisans eğitimi alan adaylardan istenmektedir.)

11. Niyet Mektubu (En az bir sayfa olacak şekilde ve başvurulan program dilinde hazırlanmalıdır.)

12. Çalışma Belgesi

(Kabul alan adayların çalıştıkları işyerinden temin edecekleri resmi kurum belgesi)

Yüksek lisans programlarına öğrenci kabulü aşağıdaki kriterler göz önüne alınarak gerçekleşmektedir. Öncelikle adaylar, program bazlı olarak aşağıdaki kriterler dikkate alınarak sıralamaya dahil olacaklardır. Program kotası gereği ilk olarak bir asil liste ve asil listenin kayıt olmaması durumunda kayıt hakkı doğacak olan bir yedek liste belirlenecektir.

 

2021-2022 Güz dönemi başvuruları dört başvuru döneminden oluşacaktır.

İlk dönem başvuru yapan adayların son evrak tamamlama tarihi 14 Haziran 2021 (saat 17:00) Pazartesi günüdür. Bu tarih itibariyle evrakları tam olan adaylar ilk başvuru dönemi için değerlendirmeye alınacaklardır.

18 Haziran 2021 günü kabul alan adayların listeleri web sayfası üzerinden ilan edilecektir. Kabul alan adaylar 25 Haziran 2021 (saat 16:00) tarihine kadar kayıt olma hakkına sahiptirler.

İkinci dönem başvuruları 15 Haziran 2021 tarihinden itibaren alınmaya başlanacaktır. İkinci dönem başvurularında, ilk dönem başvurularından kalan kontenjanlar üzerinden ilerlenecektir. İkinci dönem başvuruları için kontenjanlar 28 Haziran 2021 günü açıklanacaktır. İkinci dönem başvuruları için son evrak tamamlama tarihi 26 Temmuz 2021 (saat 17:00) Pazartesi günüdür. Bu tarih itibariyle evrakları tam olan adaylar ikinci başvuru dönemi için değerlendirmeye alınacaklardır.

30 Temmuz 2021 günü kabul alan adayların listeleri web sayfası üzerinden ilan edilecektir. Kabul alan adaylar 6 Ağustos 2021 (saat 16:00) tarihine kadar kayıt olma hakkına sahiptirler. Bu tarihten sonra kayıt olmayan adayların yerine yedek listedeki adayların sıralamaya göre kayıt hakkı doğacaktır. Yedek listede yer alan ve kayıt olma hakkı doğan adayların kayıtları 12 Ağustos 2021 (saat 16:00) tarihine kadar devam edecektir.

Üçüncü dönem başvuruları 27 Temmuz 2021 tarihinden itibaren alınmaya başlanacaktır. Üçüncü dönem başvurularında, ilk iki dönem başvurularından kalan kontenjanlar üzerinden ilerlenecektir. Üçüncü dönem başvuruları için kontenjanlar 13 Ağustos 2021 günü açıklanacaktır. Üçüncü dönem başvuruları için son evrak tamamlama tarihi 31 Ağustos 2021 (saat 17:00) Salı günüdür. Bu tarih itibariyle evrakları tam olan adaylar üçüncü başvuru dönemi için değerlendirmeye alınacaklardır.

3 Eylül 2021 günü asil ve yedek adayların listeleri web sayfası üzerinden ilan edilecektir. Asil listedeki adaylar 10 Eylül 2021 (saat 16:00) tarihine kadar kayıt olma hakkına sahiptirler. Bu tarihten sonra kayıt olmayan adayların yerine yedek listedeki adayların sıralamaya göre kayıt hakkı doğacaktır. Yedek listede yer alan ve kayıt olma hakkı doğan adayların kayıtları 16 Eylül 2021 (saat 16:00) tarihine kadar devam edecektir.

Dördüncü dönem başvuruları 1 Eylül 2021 tarihinden itibaren alınmaya başlanacaktır. Dördüncü dönem başvurularında, ilk üç dönem başvurularından kalan kontenjanlar üzerinden ilerlenecektir. Dördüncü dönem başvuruları için kontenjanlar 17 Eylül 2021 günü açıklanacaktır. Dördüncü dönem başvuruları için son evrak tamamlama tarihi 27 Eylül 2021 (saat 17:00) Pazartesi günüdür. Bu tarih itibariyle evrakları tam olan adaylar dördüncü başvuru dönemi için değerlendirmeye alınacaklardır.

1 Ekim 2021 günü asil ve yedek adayların listeleri web sayfası üzerinden ilan edilecektir. Asil listedeki adaylar 8 Ekim 2021 (saat 16:00) tarihine kadar kayıt olma hakkına sahiptirler. Bu tarihten sonra kayıt olmayan adayların yerine yedek listedeki adayların sıralamaya göre kayıt hakkı doğacaktır. Yedek listede yer alan ve kayıt olma hakkı doğan adayların kayıtları 14 Ekim 2021 (saat 16:00) tarihine kadar devam edecektir.

 

NOT: Önceki başvuru dönemlerinde başvuru yapmış olan adaylar, talep ettikleri takdirde tekrar değerlendirilmek üzere bir sonraki başvuru dönemlerinde başvuru sürecine dahil edilebilirler.

 

NOT: Tarih, İleri Oyunculuk, İngiliz Dili Eğitimi, Klinik Psikoloji, Bilişsel Nöropsikoloji, Beslenme ve Diyetetik, Özel Hukuk (Tezli), Kamu Hukuku (Tezli), Sermaye Piyasaları ve Ticaret Hukuku (Tezli), Bilişim Hukuku (Tezli), Kayropraktik (Tezli) programları için bu kriterler ve tarihler dikkate alınmayacaktır. Bu programlar için belirlenen kriterler ve tarihler ek bir duyuru olarak ilan edilecektir.

 

NOT: Oyun Tasarımı, Oyun Geliştirme Teknolojileri, Yöneticiler için İşletme programları için mülakat yapılmaktadır. İlgili programlara başvuru yapan adaylarımız mülakat tarihleri ile ilgili bilgilendirilecektir.

 

NOT: Uluslararası öğrenci başvuru süreçleri hakkında bilgi almak için 444 28 64 numaralı telefondan Uluslararası Ofis’e ulaşabilirsiniz.

 

NOT: Program bazında sözlü mülakat uygulaması bulunabilmektedir. İlgili programlara başvuru yapan adaylarımız mülakat tarihleri ile ilgili bilgilendirilecektir.

 * (Uluslararası Öğrenciler Hariç)

TÜRKÇE TEZSİZ PROGRAMLAR

GPA

MÜLAKAT PUAN TÜRÜ

REFERANS MEKTUPLARI

NİYET MEKTUBU

ÇALIŞMA TECRÜBESİ

40%

20%

20%

20%

TÜRKÇE TEZLİ PROGRAMLAR

ALES PUANI

GPA

MÜLAKAT PUAN TÜRÜ

REFERANS MEKTUPLARI

NİYET MEKTUBU

ÇALIŞMA TECRÜBESİ

50%

20%

10%

10%

10%

İNGİLİZCE TEZSİZ PROGRAMLAR

İNGİLİZCE PUANI

GPA

MÜLAKAT PUAN TÜRÜ

REFERANS MEKTUPLARI

NİYET MEKTUBU

ÇALIŞMA TECRÜBESİ

50%

20%

10%

10%

10%

İNGİLİZCE TEZLİ PROGRAMLAR

ALES PUANI

İNGİLİZCE PUANI

GPA

MÜLAKAT PUAN TÜRÜ

REFERANS MEKTUPLARI

NİYET MEKTUBU

ÇALIŞMA TECRÜBESİ

50%

20%

15%

5%

5%

5%

 

2021-22 Güz dönemi program alım şartları

 

Program Adı

Başvuru Koşulları

ALES

DİL

ADALET HİZMETLERİ (Türkçe, Tezsiz)

Hukuk mezunları

YOK

YOK

AİLE DANIŞMANLIĞI (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SAY-SÖZ 55

YOK

AİLE DANIŞMANLIĞI Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

BANKACILIK VE FİNANS (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

BANKACILIK VE FİNANS (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

BESLENME VE DİYETETİK (Türkçe, Tezli)

Beslenme ve Diyetetik

SAY 55

YOK

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ (İngilizce, Tezli)

Alan şartı yok

SAY 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ (İngilizce, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

SAY 55

YOK

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ (İngilizce, Tezli)

Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik, Elektronik Haberleşme ve Yazılım Mühendisliği lisans mezunları

SAY 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ (İngilizce, Tezsiz)

Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik, Elektronik Haberleşme ve Yazılım Mühendisliği lisans mezunları

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

BİLİŞİM HUKUKU (Türkçe, Tezli)

Hukuk lisans

EA-SÖZ 55

YOK

BİLİŞİM HUKUKU (Türkçe, Tezsiz)

Hukuk lisans

YOK

YOK

BİYOMÜHENDİSLİK (İngilizce, Tezli)

Temel bilimler veya mühendislik lisans mezunu

SAY 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

BÜYÜK VERİ ANALİTİĞİ VE YÖNETİMİ (İngilizce, Tezli)

Alan şartı yok

SAY 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

BÜYÜK VERİ ANALİTİĞİ VE YÖNETİMİ (İngilizce, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

CERRAHİ HASTALIKLARI HEMŞİRELİĞİ (Türkçe, Tezli)

Hemşirelik lisans mezunu

SAY 55

YOK

DOKU MÜH. VE REJENERATİF TIP (Türkçe, Tezli)

Tıp, Eczacılık, Veterinerlik, Diş Hekimliği, Tıbbi Biyoloji, Biyoloji, Biyomedikal Mühendislik, Kimya, Moleküler Biyoloji ve Genetik ve Hemşirelik lisans mezunları

SAY 55

YOK

EĞİTİM TEKNOLOJİSİ (İngilizce, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

EĞİTİM TEKNOLOJİSİ (İngilizce, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

EĞİTİM TEKNOLOJİSİ (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

EĞİTİM TEKNOLOJİSİ (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

EĞİTİM YÖNETİMİ VE PLANLAMASI (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

EĞİTİM YÖNETİMİ VE PLANLAMASI (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

EĞİTSEL TASARIM VE DEĞERLENDİRME (İngilizce, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

EĞİTSEL TASARIM VE DEĞERLENDİRME (İngilizce, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

EĞİTSEL TASARIM VE DEĞERLENDİRME (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

EĞİTSEL TASARIM VE DEĞERLENDİRME (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (İngilizce, Tezli)

Temel bilimler veya mühendislik lisans mezunu

SAY 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (İngilizce, Tezsiz)

Temel bilimler veya mühendislik lisans mezunu

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

ENDÜSTRİ 4.0 (İngilizce, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SAY 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

ENDÜSTRİ 4.0 (İngilizce, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ (İngilizce, Tezli)

Tüm mühedislik, İşletme ve İktisat lisans mezunları

SAY 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

ENDÜSTRİYEL TASARIM VE İNOVASYON YÖNETİMİ (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

SAY 55

YOK

ENERJİ SİSTEMLERİ İŞLETİM VE TEKNOLOJİLERİ (İngilizce, Tezli)

Alan şartı yok

SAY 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

ENERJİ SİSTEMLERİ İŞLETİM VE TEKNOLOJİLERİ (İngilizce, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

ENERJİ VE ÇEVRE YÖNETİMİ (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

SAY 55

YOK

ENERJİ VE ÇEVRE YÖNETİMİ (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

FARMASÖTİK TIP (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SAY 55

YOK

FELSEFE (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

FİNANSAL EKONOMİ (İngilizce, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

FİNANSAL TEKNOLOJİ (İngilizce, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

FİNANSAL TEKNOLOJİ (İngilizce, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

FİNANSAL TEKNOLOJİ (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

FİNANSAL TEKNOLOJİ (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON (Türkçe, Tezli)

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans mezunları

SAY 55

YOK

GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON YÖNETİMİ (İngilizce, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON YÖNETİMİ (İngilizce, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

GLOBAL İLİŞKİLER (İngilizce, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

GLOBAL İLİŞKİLER (İngilizce, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

GÖÇ ÇALIŞMALARI (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

İÇ MEKAN TASARIMI (Türkçe, Tezli)

Mimarlık, İç Mimarlık/İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Şehir ve Bölge Planlama, Endüstri Ürünleri Tasarımı/ Endüstriyel Tasarım alanlarından lisans mezunları

EA-SAY 55

YOK

İLERİ OYUNCULUK (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

İLETİŞİM TASARIMI (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

İLETİŞİM TASARIMI (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

İNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİ (İngilizce, Tezli)

İngiliz Dili Eğitimi, İngiliz Dili Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Dil Bilimi, Mütercim Tercümanlık

EA-SÖZ 55

YDS, YÖKDİL: 80 BAU: 85   TOEFL: 96 PTE: 78

İNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİ (İngilizce, Tezsiz)

İngiliz Dili Eğitimi, İngiliz Dili Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Dil Bilimi, Mütercim Tercümanlık

YOK

YDS, YÖKDİL: 80 BAU: 85   TOEFL: 96 PTE: 78

İNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİ (İngilizce, Tezsiz, Uzaktan)

İngiliz Dili Eğitimi, İngiliz Dili Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Dil Bilimi, Mütercim Tercümanlık veya alan dışı olan adaylardan uluslararası geçerliliği olan dil sertifikası ve 1 yıl ingilizce öğretmenliği deneyimi

YOK

YDS, YÖKDİL: 80 BAU: 85   TOEFL: 79 PTE: 78

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ (Türkçe, Tezsiz, Uzaktan)

Alan şartı yok

YOK

YOK

İŞLETME (İngilizce, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

İŞLETME (İngilizce, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

İŞLETME (İngilizce, Tezsiz, Uzaktan)

Alan şartı yok

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

İŞLETME (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

İŞLETME (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

İŞLETME (Türkçe, Tezsiz, Uzaktan)

Alan şartı yok

YOK

YOK

KAMU HUKUKU (Türkçe, Tezli)

Hukuk lisans mezunları

EA-SÖZ 55

YOK

KAYROPRAKTİK (Türkçe, Tezli)

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Tıp

SAY 55

YOK

KAYROPRAKTİK (Türkçe, Tezsiz)

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Tıp

YOK

YOK

KENTSEL SİSTEMLER VE ULAŞTIRMA YÖNETİMİ (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SAY 55

YOK

KENTSEL SİSTEMLER VE ULAŞTIRMA YÖNETİMİ (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

KÜRESEL İŞLETMECİLİK VE PAZARLAMA (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

KÜRESEL SİYASET VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

KÜRESEL SİYASET VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

KÜRESEL SİYASET VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER (Türkçe, Tezsiz, Uzaktan)

Alan şartı yok

YOK

YOK

MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ (İngilizce, Tezli)

Temel bilimler veya mühendislik lisans mezunu

SAY 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ (İngilizce, Tezsiz)

Temel bilimler veya mühendislik lisans mezunu

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

MİMARLIK (İngilizce, Tezli)

Mimarlık, İç Mimarlık/İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Şehir ve Bölge Planlama, Endüstri Ürünleri Tasarımı/ Endüstriyel Tasarım alanlarından lisans mezunları

SAY 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

MİMARLIK (Türkçe, Tezsiz)

Mimarlık, İç Mimarlık/İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Şehir ve Bölge Planlama, Endüstri Ürünleri Tasarımı/ Endüstriyel Tasarım alanlarından lisans mezunları

YOK

YOK

MUHASEBE VE ULUSLARARASI RAPORLAMA (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

MÜHENDİSLİK YÖNETİMİ (İngilizce, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

MÜHENDİSLİK YÖNETİMİ (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SAY 55

YOK

MÜHENDİSLİK YÖNETİMİ (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ (Türkçe, Tezli)

PDR, Psikoloji, Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği

EA-SÖZ 55

YOK

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ (Türkçe, Tezsiz)

PDR, Psikoloji, Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği

YOK

YOK

OYUN GELİŞTİRME TEKNOLOJİLERİ (İngilizce, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

OYUN GELİŞTİRME TEKNOLOJİLERİ (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

OYUN TASARIMI (İngilizce, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SAY-SÖZ 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

OYUN TASARIMI (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SAY-SÖZ 55

YOK

ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ (Türkçe, Tezsiz, Uzaktan)

Alan şartı yok

YOK

YOK

ÖZEL HUKUK (Türkçe, Tezli)

Hukuk lisans mezunları

EA-SÖZ 55

YOK

PAZARLAMA (İngilizce, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

PAZARLAMA (İngilizce, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

PAZARLAMA (Türkçe, Tezsiz, Uzaktan)

Alan şartı yok

YOK

YOK

PAZARLAMA (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

PAZARLAMA (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

PAZARLAMA İLETİŞİMİ VE HALKLA İLİŞKİLER (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

PAZARLAMA İLETİŞİMİ VE HALKLA İLİŞKİLER (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK (Türkçe, Tezli)

PDR ve Psikoloji mezunları

EA-SÖZ 55

YOK

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK (İngilizce, Tezli)

PDR ve Psikoloji mezunları

EA-SÖZ 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

REKLAMCILIK VE MARKA İLETİŞİMİ YÖNETİMİ (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

REKLAMCILIK VE MARKA İLETİŞİMİ YÖNETİMİ (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

SAĞLIK YÖNETİMİ (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SAY-SÖZ 55

YOK

SAĞLIK YÖNETİMİ (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

SAĞLIKLI YAŞAM DANIŞMANLIĞI (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SAY 55

YOK

SAĞLIKLI YAŞAM DANIŞMANLIĞI (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

SERMAYE PİYASALARI VE FİNANS (İngilizce, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

SERMAYE PİYASALARI VE FİNANS (İngilizce, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

SERMAYE PİYASALARI VE TİCARET HUKUKU (Türkçe, Tezli)

Hukuk lisans mezunları

EA-SÖZ 55

YOK

SERMAYE PİYASALARI VE TİCARET HUKUKU (Türkçe, Tezsiz)

Hukuk lisans mezunları

YOK

YOK

SES TEKNOLOJİLERİ (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

SAY 55

YOK

SES TEKNOLOJİLERİ (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

SİBER GÜVENLİK (İngilizce, Tezli)

Alan şartı yok

SAY 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

SİBER GÜVENLİK (İngilizce, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

SİNEMA VE TELEVİZYON (İngilizce, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

SİNİRBİLİM (İngilizce, Tezli)

Tıp, Eczacılık, Veterinerlik, Diş Hekimliği, Psikoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoloji, Biyomühendislik, Biyomedikal Mühendislik, Bilgisayar Mühendisliği, Fizik, Biyofizik ve ilgili alanlar lisans

SAY 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

SOSYAL HİZMET (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

SPOR YÖNETİMİ (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

SPOR YÖNETİMİ (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

STRATEJİK PAZARLAMA VE MARKA YÖNETİMİ (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

TARİH (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

TARİH (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

TEDARİK ZİNCİRİ VE LOJİSTİK YÖNETİMİ (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

TEDARİK ZİNCİRİ VE LOJİSTİK YÖNETİMİ (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

ULUSLARARASI İLİŞKİLER (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

ULUSLARARASI İLİŞKİLER (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

ÜSTÜN ZEKALILAR VE YETENEKLİLER EĞİTİMİ (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

YAPAY ZEKA (İngilizce, Tezli)

Alan şartı yok

SAY 55

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

YAPAY ZEKA (İngilizce, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

YAPI İŞLETMESİ (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

SAY 55

YOK

YAPI İŞLETMESİ (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

YÖNETİCİLER İÇİN İŞLETME (İngilizce, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YDS, YÖKDİL, BAU: 65   TOEFL: 79 PTE: 67

YÖNETİCİLER İÇİN İŞLETME (Türkçe, Tezli)

Alan şartı yok

EA-SÖZ 55

YOK

YÖNETİCİLER İÇİN İŞLETME (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ (Türkçe, Tezsiz)

Alan şartı yok

YOK

YOK

 

2021-22 Güz dönemi program kontenjanları

 

Program Adı

ilk kota

ADALET HİZMETLERİ (TÜRKÇE, TEZSİZ)

30

AİLE DANIŞMANLIĞI (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

AİLE DANIŞMANLIĞI (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

BANKACILIK VE FİNANS (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

BANKACILIK VE FİNANS (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

BESLENME VE DİYETETİK (TÜRKÇE, TEZLİ)

15

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ (İNGİLİZCE, TEZLİ)

14

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ (İNGİLİZCE, TEZSİZ)

29

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE, TEZLİ)

14

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE, TEZSİZ)

29

BİLİŞİM HUKUKU (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

BİLİŞİM HUKUKU (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

BİLİŞSEL NÖROPSİKOLOJİ (İNGİLİZCE, TEZLİ)

15

BİYOMÜHENDİSLİK (İNGİLİZCE, TEZLİ)

15

BÜYÜK VERİ ANALİTİĞİ VE YÖNETİMİ (İNGİLİZCE, TEZLİ)

14

BÜYÜK VERİ ANALİTİĞİ VE YÖNETİMİ (İNGİLİZCE, TEZSİZ)

29

CERRAHİ HASTALIKLARI HEMŞİRELİĞİ (TÜRKÇE, TEZLİ)

15

DOKU MÜHENDİSLİĞİ VE REJERATİF TIP (TÜRKÇE, TEZLİ)

15

EĞİTİM TEKNOLOJİSİ (İNGİLİZCE, TEZLİ)

14

EĞİTİM TEKNOLOJİSİ (İNGİLİZCE, TEZSİZ)

29

EĞİTİM TEKNOLOJİSİ (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

EĞİTİM TEKNOLOJİSİ (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

EĞİTİM YÖNETİMİ VE PLANLAMASI (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

EĞİTİM YÖNETİMİ VE PLANLAMASI (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

EĞİTSEL TASARIM VE DEĞERLENDİRME (İNGİLİZCE, TEZLİ)

14

EĞİTSEL TASARIM VE DEĞERLENDİRME (İNGİLİZCE, TEZSİZ)

29

EĞİTSEL TASARIM VE DEĞERLENDİRME (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

EĞİTSEL TASARIM VE DEĞERLENDİRME (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE, TEZLİ)

14

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE, TEZSİZ)

29

ENDÜSTRİ 4.0 (İNGİLİZCE, TEZLİ)

14

ENDÜSTRİ 4.0 (İNGİLİZCE, TEZSİZ)

29

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE, TEZLİ)

15

ENDÜSTRİYEL TASARIM VE İNOVASYON YÖNETİMİ (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

ENERJİ SİSTEMLERİ İŞLETİM VE TEKNOLOJİLERİ (İNGİLİZCE, TEZLİ)

14

ENERJİ SİSTEMLERİ İŞLETİM VE TEKNOLOJİLERİ (İNGİLİZCE, TEZSİZ)

29

ENERJİ VE ÇEVRE YÖNETİMİ (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

ENERJİ VE ÇEVRE YÖNETİMİ (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

FARMASÖTİK TIP (TÜRKÇE, TEZLİ)

15

FELSEFE (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

FİNANSAL EKONOMİ (İNGİLİZCE, TEZSİZ)

29

FİNANSAL TEKNOLOJİ (İNGİLİZCE, TEZLİ)

14

FİNANSAL TEKNOLOJİ (İNGİLİZCE, TEZSİZ)

29

FİNANSAL TEKNOLOJİ (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

FİNANSAL TEKNOLOJİ (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON YÖNETİMİ (İNGİLİZCE, TEZLİ, HAFTA SONU)

14

GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON YÖNETİMİ (İNGİLİZCE, TEZSİZ, HAFTA SONU)

29

GLOBAL İLİŞKİLER (İNGİLİZCE, TEZLİ, HAFTA SONU)

14

GLOBAL İLİŞKİLER (İNGİLİZCE, TEZSİZ, HAFTA SONU)

29

GÖÇ ÇALIŞMALARI (TÜRKÇE, TEZLİ)

15

İÇ MEKAN TASARIMI (TÜRKÇE, TEZLİ)

15

İLERİ OYUNCULUK (TÜRKÇE, TEZLİ)

15

İLETİŞİM TASARIMI (TÜRKÇE,TEZLİ)

14

İLETİŞİM TASARIMI (TÜRKÇE,TEZSİZ)

29

İNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİ (İNGİLİZCE, TEZLİ)

14

İNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİ (İNGİLİZCE, TEZSİZ)

29

İNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİ (İNGİLİZCE, TEZSİZ, UZAKTAN ÖĞRETİM)

50

İNSAN KAYNAKLARI (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

İNSAN KAYNAKLARI (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ (TÜRKÇE, TEZSİZ, UZAKTAN ÖĞRETİM)

50

İŞLETME (İNGİLİZCE, TEZLİ)

14

İŞLETME (İNGİLİZCE, TEZSİZ)

29

İŞLETME (İNGİLİZCE, TEZSİZ, UZAKTAN ÖĞRETİM)

50

İŞLETME (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

İŞLETME (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

İŞLETME (TÜRKÇE, TEZSİZ, UZAKTAN ÖĞRETİM)

50

KAMU HUKUKU (TÜRKÇE, TEZLİ)

15

KAYROPRAKTİK (TÜRKÇE, TEZLİ)

29

KAYROPRAKTİK (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

KENTSEL SİSTEMLER VE ULAŞTIRMA YÖNETİMİ (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

KENTSEL SİSTEMLER VE ULAŞTIRMA YÖNETİMİ (TÜRKÇE, TEZSİZ)

30

KLİNİK PSİKOLOJİ (İNGİLİZCE, TEZLİ)

15

KLİNİK PSİKOLOJİ (TÜRKÇE, TEZLİ)

15

KÜRESEL İŞLETMECİLİK VE PAZARLAMA (TÜRKÇE, TEZSİZ)

30

KÜRESEL SİYASET VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

KÜRESEL SİYASET VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

KÜRESEL SİYASET VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER (TÜRKÇE, TEZSİZ, UZAKTAN ÖĞRETİM)

50

MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE, TEZLİ)

14

MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE, TEZSİZ)

29

MİMARLIK (İNGİLİZCE, TEZLİ)

15

MİMARLIK (TÜRKÇE, TEZSİZ)

30

MUHASEBE VE ULUSLARARASI RAPORLAMA (TÜRKÇE, TEZSİZ, GÖZTEPE)

30

MÜHENDİSLİK YÖNETİMİ (İNGİLİZCE, TEZSİZ)

30

MÜHENDİSLİK YÖNETİMİ (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

MÜHENDİSLİK YÖNETİMİ (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

OYUN GELİŞTİRME TEKNOLOJİLERİ (İNGİLİZCE, TEZSİZ)

29

OYUN GELİŞTİRME TEKNOLOJİLERİ (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

OYUN TASARIMI (İNGİLİZCE, TEZLİ)

14

OYUN TASARIMI (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ (TÜRKÇE, TEZSİZ, UZAKTAN ÖĞRETİM)

50

ÖZEL HUKUK (TÜRKÇE, TEZLİ)

15

PAZARLAMA (İNGİLİZCE, TEZLİ)

14

PAZARLAMA (İNGİLİZCE, TEZSİZ)

29

PAZARLAMA (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

PAZARLAMA (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

PAZARLAMA (TÜRKÇE, TEZSİZ, UZAKTAN ÖĞRETİM)

50

PAZARLAMA İLETİŞİMİ VE HALKLA İLİŞKİLER (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

PAZARLAMA İLETİŞİMİ VE HALKLA İLİŞKİLER (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK (İNGİLİZCE, TEZLİ)

15

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK (TÜRKÇE, TEZLİ)

15

REKLAMCILIK VE MARKA İLETİŞİMİ YÖNETİMİ (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

REKLAMCILIK VE MARKA İLETİŞİMİ YÖNETİMİ (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

SAĞLIK YÖNETİMİ (TÜRKÇE, TEZLİ)

15

SAĞLIK YÖNETİMİ (TÜRKÇE, TEZSİZ)

30

SAĞLIKLI YAŞAM DANIŞMANLIĞI (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

SAĞLIKLI YAŞAM DANIŞMANLIĞI (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

SERMAYE PİYASALARI VE FİNANS (İNGİLİZCE, TEZLİ)

14

SERMAYE PİYASALARI VE FİNANS (İNGİLİZCE, TEZSİZ)

29

SERMAYE PİYASALARI VE TİCARET HUKUKU (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

SERMAYE PİYASALARI VE TİCARET HUKUKU (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

SES TEKNOLOJİLERİ (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

SES TEKNOLOJİLERİ (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

SİBER GÜVENLİK (İNGİLİZCE, TEZLİ)

14

SİBER GÜVENLİK (İNGİLİZCE, TEZSİZ)

29

SİNEMA VE TELEVİZYON (İNGİLİZCE, TEZLİ)

15

SİNİRBİLİM (İNGİLİZCE, TEZLİ)

15

SOSYAL HİZMET (TÜRKÇE, TEZSİZ)

30

SPOR YÖNETİMİ (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

SPOR YÖNETİMİ (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

STRATEJİK PAZARLAMA VE MARKA YÖNETİMİ (TÜRKÇE, TEZSİZ)

30

TARİH (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

TARİH (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

TEDARİK ZİNCİRİ VE LOJİSTİK YÖNETİMİ (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

TEDARİK ZİNCİRİ VE LOJİSTİK YÖNETİMİ (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

ULUSLARARASI İLİŞKİLER (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

ULUSLARARASI İLİŞKİLER (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

ÜSTÜN ZEKALILAR VE YETENEKLİLER EĞİTİMİ (TÜRKÇE, TEZLİ)

15

YAPAY ZEKA (İNGİLİZCE, TEZLİ)

14

YAPAY ZEKA (İNGİLİZCE, TEZSİZ)

29

YAPI İŞLETMESİ (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

YAPI İŞLETMESİ (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

YÖNETİCİLER İÇİN İŞLETME (İNGİLİZCE, TEZSİZ, GÖZTEPE)

30

YÖNETİCİLER İÇİN İŞLETME (TÜRKÇE, TEZLİ)

14

YÖNETİCİLER İÇİN İŞLETME (TÜRKÇE, TEZSİZ)

29

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ (TÜRKÇE, TEZSİZ)

30