Dekan Mesajı

Bahçeşehir Üniversitesine hoş geldiniz.

Diş hekimliği mesleği, bilim ve sanatın iç içe olduğu saygın mesleklerden biridir. Bu mesleğe hazırlarken amacımız; kaliteli ve güncel teknolojik gelişmelere hâkim eğitimin yanı sıra, çağdaş bireyler olarak eleştirel düşünce ve bilimsel anlayışa sahip, insan haklarına ve etik değerlere saygılı, mesleğinde başarılı bireyler yetiştirmektir. 

Uluslararası alanda kendini kanıtlamış, ileri düzeyde bilgi ve araştırma yeteneğine sahip, sosyal sorumluluk bilinci gelişmiş, diş hekimleri yetiştirmek en önemli hedefimizdir.

Eğitim dili İngilizce olan fakültemizde eğitim programımız; İngilizce hazırlık ile birlikte 5 yıl teorik ve uygulamalı eğitimden (1+5 toplam 6 yıl) oluşmaktadır. Bahçeşehir Üniversitesi, uluslararası alandaki önemli tecrübesi ve dünyanın en önde gelen üniversiteleri ile olan kuvvetli bağlantıları sayesinde lider üniversiteler arasındadır. Öğrencilerimize eğitim-öğretimleri süresince yurt dışı tecrübelerini artıracak imkanlar sunmak ve doğrudan katkıda bulunmak bizim için bir önceliktir. 

Amacımız bilimsel üretkenliği fazla, ağız diş sağlığı alanında gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde saygın ve nitelikli insanlar yetiştirmektedir. Ayrıca gerek yurt içi gerekse yurt dışı öğrencilerine, güçlü bir akademik kadro ile Türkiye’nin en iyi diş hekimliği eğitiminin verilmesi hedeflenmektedir. Fakültemizde; teknolojik gelişmeler ve yenilikler yakından takip edilmekte olup öğrencilerimize kurumsal ve akademik anlamda uluslararası standartlarda konforlu çalışma ortamları sunulmaktadır. 
   
Bahçeşehir Üniversitesi gibi dünya çapında farkındalık yaratmış bir kurumda bu şerefli ve önemli görevi, üstün vazife şuuru ve anlayışı içerisinde en iyi şekilde yürüteceğimize inanıyor ve nice başarılara imza atma arzusuyla tüm akademik ve idari kadrodaki sevgili mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

                                                                                                                Prof. Dr. Selçuk BASA 

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı