Misyonumuz

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı’nın (BAU PREP) misyonu dünyanın çeşitli yerlerinden gelen ve ana dilleri İngilizce olmayan öğrencileri üniversitedeki departmanlarının gerektirdiği düzeyde dil yeterliliği ve öğrenim becerileri ile donatmaktır. BAU PREP’in nitelikli, çok uluslu akademik kadrosu sınıf içi öğrenim ile online teknolojiyi birleştirmekte ve her yıl sayıları artmakta olan yurt dışındaki BAU kampüsleri ile birlikte öğrencilerin dil becerilerinin gelişimine olanak sağlamaktadırlar.

 

Hazırlık Programı’nın hedefleri:

·         Öğrencilere lisans çalışmaları için gerekli olan İngilizce yeterliliğini edinmeleri konusunda yardımcı olmak.     

·         Öğrencilerin Bilgi ve İletişim Teknoloji (ICT) araçlarını hem sınıf içinde hem de sınıf dışındaki çalışmalarında kullanarak dil öğreniminde özerkleşmelerine yardımcı olmak. 

·         Öğrencilerin küresel temalar ve konuları yakından tanımalarını sağlayarak onların küresel sorunları kavrama yetilerini arttırmalarına yardımcı olmak ve onları bu konularda kendi fikirlerini İngilizce olarak ifade etmeleri için teşvik etmek.  

·         Öğrencilerin, çeşitli sınıf-içi & sınıf-dışı çalışmalarının bir parçası olan grup ödevleri, projeler ve etkinlikler vasıtasıyla çalışma becerileri kazanmalarına yardımcı olmak.  

Bu içerik 30/01/2017 tarihinde güncellenmiştir.