Elektrik Elektronik Mühendisliği

Bahçeşehir Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü lisans ve lisansüstü düzeyde aşağıdaki programları yürütür:

  • Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Lisans Programı
  • Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans Programı
  • Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Doktora Programı
  • Gömülü Sistemler Yüksek Lisans Programı (Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği Bölümleri ile birlikte)

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü ayrıca çift ana dal programları ile aşağıdaki yan dal programlarını yürütür:

  • İletişim ve Elektromanyetik Yan Dal Programı
  • Sinyaller ve İletişim Yan Dal Programı
  • Elektronik Devreler ve Sistemler Yan Dal Programı

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Lisans Programı’nda derslerin tamamı İngilizce olarak verilmektedir. Bunun amacı, öğrencilerin temel mühendislik eğitimini evrensel bilim dili olan İngilizce ile öğrenmelerini, mesleki kaynakları takip edebilmelerini, anlayabilmelerini, gelişmeleri izleyebilmelerini, teknik terimleri öğrenebilmelerini ve uluslararası iş yapabilme yeterliliğine kavuşabilmelerini sağlamaktır.

Bahçeşehir Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Lisans Programı’nda eğitim alan öğrenciler CO-OP modeli sayesinde eğitim ile çalışma hayatını bütünleştirme fırsatına sahip olurlar. CO-OP çalışması yapmak üzere uygun bulunan öğrenciler eğitimlerinin yanı sıra CO-OP partnerimiz olan firmalarda çalışmaya başlayarak mezun olduktan sonra iş yerindeki öğrenme süresini en aza indirir, çalışmayı düşündükleri sektörde/alanda tecrübe ve çevre edinirler.

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ SIRALAMA VE TABAN PUANI 

2021 Elektrik-Elektronik Mühendisliği sıralama ve taban puanları açıklandı. 2021 TYT AYT (YKS) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2020 yılına ait üniversite yerleştirme puan ve sıralamalarıdır. 2021 yılına ait puanınızı ve sıralamanızı kıyaslayarak tercih yapabilirsiniz