Brooklyn Belediyesi Başkanı Eric Adams’tan Bahçeşehir Üniversitesi’ne Ziyaret

ABD’nin New York Eyaletine bağlı Brooklyn şehrinin Belediye Başkanı Eric L. Adams, kardeş şehir protokolü imzalamak üzere geldiği İstanbul’da, Bahçeşehir Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Brooklyn Belediyesi Başkanı Eric Adams, 12 Ağustos Çarşamba günü, Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güngör, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Elif Çepni ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Doç. Dr. Burak Küntay tarafından Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş kampüsünde karşılandı.

Başkan Adams ve heyeti ile Bahçeşehir Üniversitesi öğretim görevlileri arasında gerçekleşen öğle yemeği ve toplantının ardından Bahçeşehir Üniversitesi’nde Hükümet Liderlik Okulu’nun (HLO) her yıl düzenlediği Yerel Yönetimler Akademisi’ne katılacak iki öğrenciden birine Brooklyn Belediyesi, bir diğerine ise Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams adına burs verilmesi kararlaştırıldı.

Başkan Adams’a eğitime ve geleceğin liderlerine verdiği desteklerden dolayı Bahçeşehir Üniversitesi tarafından “HLO Fahri Öğretim Görevlisi Sertifikası”nın yanı sıra “BAU Hükümet Liderlik Okulu (HLO) Danışma Kurulu Üyeliği Belgesi” takdim edildi.

 

 

Bu içerik tarihinde güncellenmiştir.