DJ Okulu Başlıyor

Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM) müzik sektörünün genç ve başarılı ismi Doğuş Çabakçor’un deneyimini de yanlarına alarak iki eğitimi hayata geçiriyor: DJ Okulu ve Prodüksiyon Okulu

Müziğin son 25 yılda geçirdiği sosyal ve teknolojik dönüşüm artık kendisine üniversitelerde de yer buluyor. DJ’lik yapabilmek ya da müzik prodüksiyonunu öğrenmek isteyenler için Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM) ve Turquilla, BAU Studios çatısı altında ‘DJ Okulu’ ve ‘Prodüksiyon Okulu’ olmak üzere iki yeni eğitimi hayata geçiriyor.

19 Nisan 2014 Cumartesi günü Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenecek tanıtım toplantısında BAU Studios oluşumu ve amaçları, BAUSEM bünyesinde düzenlenecek eğitimler ve içerikleri katılımcılarla paylaşılacak. Doğuş Çabakçor, Nurettin Çolak ve Levent Lodos’un da yer alacağı etkinlikte eğitmenlerden müzik dinlemenin yanı sıra, yalnızca bu etkinliğe özel olarak getirilen; dokunulabilir, masaüstü arabirimine sahip, çok kullanıcılı elektro-akustik müzik enstrümanı ‘Reactable’ı da yakından deneyimleme fırsatı bulacaklar.

DERSLER 3 MAYIS'TA BAŞLIYOR

Sektörün deneyimli ve tanınan ismi Doğuş Çabakçor’un da yer alacağı eğitimler, Bahçeşehir Üniversitesi’nin lisans üstü programlarında kullanılmak üzere yüksek teknoloji ekipmanların yer aldığı ses stüdyolarında gerçekleştirilerek, her katılımcının yeteneklerini keşfetme imkanı bulacağı standartlarda veriliyor. 20 saatlik DJ Okulu ve toplam 60 saat sürecek, üç ayrı modülden oluşan Prodüksiyon Okulu ile uygulamalı müzik eğitimini, yaratıcılığı ile yeni bir üretime dönüştürmek isteyenler için, eğitim 3 Mayıs’ta ilk dersine hazırlanıyor.

Ayrıntılı bilgi için BAUSEM’e 0 212 381 59 33 numaralı telefondan ya da bausem@bahcesehir.edu.tr adresinden ulaşmak mümkün.

Bu içerik 29/04/2014 tarihinde güncellenmiştir.