BAU SuperMasssive Yeni Yatırımlarla Büyüyor

E-sporun en önemli oyunlarından biri olan League of Legends’ın, Hakan Baş tarafından 2016’da kurulan başarılı takımı BAU SuperMasssive, Uğur Eğitim Kurumları İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel ve Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın‘dan yatırım aldı.

Türkiye ligindeki başarılarıyla dikkat çeken BAU SuperMasssive’in aldığı yatırımın miktarı ise 2,5 milyon TL olarak açıklandı.

E-sporun son zamanlarda yatırım yapılabilecek en önemli alanlardan biri olduğunu belirten Uğur Eğitim Kurumları İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel Türkiye’de son dönemde bu alanla ilgilenen yaklaşık 3 milyon kişi olduğundan bahsetti. Yücel, yaklaşık 2 yıl önce SuperMassive’e isim sponsoru olarak e-spora giriş yaptıklarını ve Türkiye’de ilk kez Bahçeşehir Üniversitesi ile e-spor bursu uygulamasını hayata geçirdiklerini söyledi.

Yatırımcı Nevzat Aydın, iş modellerine ve girişimcilere yatırım yapmanın kendisini heyecanlandırdığını söyledi. Özellikle son dönemde, genç bir kesimin hayatının parçası haline gelen e-sporun da bu konuda önemli bir sektör olduğunu belirtti.

Aldıkları yatırımı kadrolarındaki oyuncuların bütçelerini karşılamak ve kadrolarını güçlendirmek için kullanacaklarını ifade eden Hakan Baş, yaptığı Instagram paylaşımıyla bu yatırımla BAU SuperMassive‘in daha da güçleneceğinin altını çizdi. 

Bu içerik 13/04/2018 tarihinde güncellenmiştir.