BAU Yelken Takımı 5 Kupa ile Döndü

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından düzenlenen ve iki gün süren 10. Campus Cup yelkenli yarışları sonuçlandı. Bahçeşehir Üniversitesi Yelken Takımı toplam 5 kupa alarak, Campus Cup yarış tarihinin "müzesine en çok kupa götüren takım" rekorunu kırdı. 

Marmaris Körfezi’nde yapılan ve sadece üniversite öğrencilerinin katıldığı yarışlarda, 26 üniversiteden 38 takımda 450 yelkenci mücadele etti.

Campus Cup yarışlarına Başkent, Bahçeşehir, Beykent, Bilgi, Boğaziçi, Doğuş, Dokuz Eylül, Ege, Hacettepe, İstanbul, İstanbul Teknik, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Kadir Has, Kocaeli, Koç, MEF, Muğla Sıtkı Koçman, Nişantaşı, ODTÜ, Piri Reis, Sabancı, Süleyman Demirel, Türk Hava Kurumu, Yaşar, Yeditepe ve Yıldız Teknik üniversiteleri katıldı.

Bahçeşehir Üniversitesi Yelken Takımı 3 tekne ile farklı sınıflarda yarıştı ve IRC-2 (Engin Özgen), IRC-3 Bahçeşehir (Berk Balta), IRC-3 Bahçeşehir (Berk Balta) sınıflarında 1.lik kupasını kaldırdı. 

BAU Yelken Takımı ayrıca tüm sınıflar arasında yapılan genel sıralamada IRC 1, 2, 3 Genel şampiyonu ve IRC 4, 5, 6 Genel şampiyonu olarak toplam 5 kupa ile Campus Cup tarihinin müzesine en çok kupa götüren takımı rekorunu kırdı. 

Bu içerik 02/04/2018 tarihinde güncellenmiştir.