Yapımcılık Akademisi - Hakkımızda

Sinema filminizin, TV dizinizin ya da belgeselinizin tüm dünyada gösterime girmesini ister miydiniz? Peki ya “sizin” bilgisayar oyununuzun, Londra’dan Tokyo’ya dünyanın bütün büyük şehirlerinde turnuvaları düzenlenseydi? Sınırlı kontenjanı ve seçkin öğretim elemanlarıyla Eylül ayında ikincisi gerçekleştirilecek olan Yapımcılık Akademisi, medya sektöründe yüksek hedefleri olan sektör çalışanlarının başvurularını bekliyor. Başvurular arasından yapılacak ön değerlendirmeyle seçilen adaylar, eğitimin detayları hakkında bilgilendirilecekler. Online başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

Amaç

Programın amacı; sektördeki insan kaynağını küresel rakiplerdeki bilgi/birikim seviyesine çıkarmak ve akademik alanda güçlendirerek uluslararası üretimi artırmaktır.

Vizyon

Sektörde uluslararası tanınırlığı olan, akademik alanda öncü ve çağın ruhunu yakalamış nitelikli yapımcılar yetiştiren bir akademi olmaktır.

Misyon

Sektördeki tüm yenilikleri takip ederek bu yenilikleri faaliyet alanlarına uygulayan, ‘yapımcılığı’ kapsayacak her türlü içeriğin yayılmasını sağlayarak yaratıcı ve konusuna hakim yapımcılar yetiştirmeyi hedefleyen bir eğitim akademisidir.


 Medya sektörünün uzman isimlerinden fark yaratacak bir eğitim alarak uluslararası yapımcılık projeleri geliştirmeyi hayal eden sektör çalışanları için BAUKEM (BAU Kreatif Endüstriler Araştırma Merkezi) ve Insignia Film Yapım iş birliği ile Türkiye’de bir ilk gerçekleşiyor. 16 haftalık çok yönlü yapımcılık eğitiminin ardından kendi projelerini geliştirme yetkinliğine erişecek katılımcılar, yine sektörün dev isimleriyle bu projeleri hayata geçirme ve akademinin uluslararası jürisinin beğenisine sunma şansını yakalayacaklar.