7. International Conference on Governance Fraud Ethics and Social Responsibility" BAU'da

Bahçeşehir Üniversitesi, 10-11 Aralık tarihlerinde kapsamlı bir konferans ve panel programına ev sahipliği yaptı.

Öncülüğünü Trakya Üniversite’sinin yaptığı “International Conference on Governance, Fraud, Ethics, and Social Responsibility”nin 7.cisi Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi tarafından 10-11 Aralık 2016 tarihlerinde Beşiktaş yerleşkesinde düzenlendi.

Başkanlığını Doç. Dr. İpek Altınbaşak Farina’nın yürüttüğü konferansta ayrıca yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin bildirileriyle katılacakları öğrenci konferansı da gerçekleşti.

Aynı tarihlerde düzenlenen havacılık paneli, muhasebe paneli ve sağlık paneli ile farklı sektörlerden konuların sektör temsilcileri ve akademisyenler tarafından irdelendi. Konferans bu sene "Ethics, Social Responsibility, and Sustainability in Marketing" konusu ile özellikle pazarlama dünyası için çok önemli temaların ele alınmasını sağladı. 21.yy’da tükenen doğal kaynaklar ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak adına kaygı duyan bireyler, işletmeler ve devletler etik, sosyal sorumluluk ve sürdürülebilir pazarlama ve tüketim konularına her geçen gün daha fazla eğilmektedirler. Bu konuları ele alan bilimsel konferanslar artan farkındalık ve bilinç düzeyine olumlu etki yaptığı gibi, işbirliği fırsatları ve yenilikçi çözüm önerilerinin tüm paydaşlarca ortaya konmasına da katkı sağlamaktadır.

Yerli ve yabancı, konularında duayen konuk konuşmacıların katılacağı konferansta, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Hindistan; İtalya, Arnavutluk, Kosova gibi ülkelerden katılımcılar da konuk oldu. .

Boğaziçi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Eser Borak "Sustainable Green Marketing", EIB Representative Massimo D'eufemia  “Climate Change and Sustainability: the EIB’s Contribution”, International Management Institute’dan Assoc. Dr. Supriti Mishra "Market Drivers for CSR of Indian Companies", " ve Anadolu Üniversitesi’nden Prof. Dr. Seval Kardeş Selimoğlu “Governance and Family Constitution: Turkey Case" başlıklı konuşmaları ile konferansta yer aldı.

 

 

 

Bu içerik 12/12/2016 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bu kategoride başka haber bulunmamakta!..