BAU Öğrencileri Başkanlık Seçim Sürecini ABD'de İnceleyecek

"BAU Washington, D.C. Political Communication” programı, üniversitelileri Amerika Birleşik Devletleri'nde başlayacak Başkanlık Seçimine götürüyor.

ABD, 2016’da yapılacak başkanlık seçimlerine hazırlanıyor. Partilerin adaylarını kendi içlerinde yapılacak ön seçimlerle belirlediği bu seçimler ABD’nin 58. başkanlık seçimleri olacak.

Seçimler için yarış resmen başladı. ABD tarihindeki ilk siyahi devlet başkanı olan mevcut başkan Barack Obama, bu göreve iki kez seçilmiş olduğu için bu seçimlerde aday olamayacak. Demokrat Parti ile Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayları arasında geçmesi beklenen yarışta kimlerin olacağı her iki partinin de Ağustos sonu Eylül başında yapacağı kongrelerin sonunda resmiyet kazanacak.

8 Kasım 2016’da gerçekleşecek ABD başkanlık seçim günü için, başkan adaylarının her biri şimdiden ekipleri ile iletişim stratejileri üzerinde çalışmaya başladı. Seçim gününe kadar yapılan tüm bu planlamalar ise dünyanın en önemli uzmanları ve araştırma şirketlerinden çıkan sonuçlar ile tasarlanıyor.

ÜNİVERSİTELİLER, ABD BAŞKANLIK SEÇİMİNİN STRATEJİLERİNİ ÇÖZECEK

Bahçeşehir Üniversitesi, dünyanın en önemli başkanlık yarışının siyasal iletişim stratejilerini öğrenebilmeleri ve yerinde deneyimleyebilmeleri için 25 Ocak – 16 Mayıs 2016 tarihleri arasında tüm üniversitelerin öğrencilerini “BAU Washington, D.C Political Communication” programı ile Amerika’ya götürüyor.

BAU İletişim Fakültesinden Prof. Dr. Haluk Gürgen ve BAU International University Washington, D.C.’den Dr. Walid Phares’ın program koordinatörlüğünü yaptığı programda siyasal iletişimde medya ilişkileri, seçmen davranışları, yaratıcı iletişim stratejileri gibi siyasal kampanyayı oluşturan tüm unsurları, gençler Washington, D.C.’de bire bir deneyimleyecek.

KATILIMCI ÖĞRENCİLERE “POLİTİCAL COMMUNICATION” SERTİFİKASI

Üniversitelerin İletişim Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Sosyoloji ve Psikoloji öğrencilerine açık olan programa katılan ve başarıyla tamamlayan öğrencilere “Political Communication” sertifikası da verilecek.

PROGRAMA SON BAŞVURU TARİHİ 21 ARALIK 2015

Üniversitelilerin A.B.D. başkanlık seçiminin stratejilerini çözeceği programa son başvuru tarihi ise 21 Aralık 2015.

Detaylı Bilgiyi BAU Abroad Ofisi'nden alabilirsiniz. 

Bu içerik 09/12/2015 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bu kategoride başka haber bulunmamakta!..