Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık YL

Program Tanımı:

Bireylerin akademik, kariyer, kişisel ve sosyal gelişimlerine destek olan psikolojik danışmanlar olarak mesleki gelişiminize devam etmek istiyor musunuz?

Bilim insanı olmayı ve ulusal ve uluslararası ortamlarda mesleğinizin saygınlığını arttıracak bilimsel çalışmalar gerçekleştirmeyi arzuluyor musunuz?

Ülkemizdeki çeşitli kurum ve kuruluşlarda verilen Psikolojik danışma ve rehberlik hizmetlerinin kalitesini dünya standartlarına çıkarmayı arzuluyor musunuz?

Psikolojik danışman olmak en büyük arzum ve bunun için de psikolojik danışma kuram, süreç ve becerilerini öğrenmeliyim diyor musunuz?

Süpervizyon eşliğinde bireyle psikolojik danışma uygulamaları gerçekleştirmeye ihtiyaç duyuyor musunuz?

Grupla psikolojik danışma uygulamaları yapabilmek için gerekli olan teknik ve becerilerinizi geliştirmeyi arzuluyor musunuz?

Psikolojik danışman olarak mesleğimin gerektirdiği etik kuralları ve yasal yükümlülüklerin neler olduğunu öğrenmek istiyor musunuz?

Çokkültürlülüğün önemine inanan bir psikolojik danışman olarak danışanın kültürel ihtiyaçlarına dikkate alan müdahale yöntemlerini bilmeli ve uygulamalıyım diyor musunuz?

Deprem, sel, terör, savaş gibi travmatik olayların sıklıkla yaşandığı bir bölgede yaşadığının bilincinde olan psikolojik danışmanlar olarak travmaya maruz kalan bireylerin gösterdiği psikolojik belirtiler ve onlara müdahale yöntemleri hakkında bilgilenme ihtiyacı duyuyor musunuz?

Çocuklarla çalışmak istiyorum ancak onlarla nasıl iletişim kuracağımı ve psikolojik danışma sürecini nasıl yüreteceğimi öğrenmem gerekiyor mu diyorsunuz?

İçinizden bir sesin EVET diye bağırdığını duyar gibiyiz, o halde başvuru ve kabul koşullarına bir göz atın ve sorularınız için bizimle iletişime geçin.