Merkezi̇ Yerleşti̇rme Puanı İle Yatay Geçi̇ş Duyurusu (2020-2021 Akademi̇k Yılı – Güz Yarılı İçin)

1-Tüm başvurular 04-28 Ağustos 2020 tarihleri arasında olacaktır. Merkezi sınav puanı ile Üniversitemiz dışından tüm başvurular online https://st.bau.edu.tr/sap/bc/ui5_ui5/sap/zsm_und_out_app/index.html?sap-language=TR&sap-client=100# linki üzerinden alınacaktır.

Üniversitemiz içinden, merkezi sınav puanı ile bölüm değişikliği yapmak isteyen öğrencilerimiz, yukarıda belirtilen tarih aralığında  st.bau.edu.tr adresinden hesaplarına girerek işlem yapabileceklerdir. (28 Ağustos 2020 saat 12:00 a kadar link aktif olacaktır.)

2-Başvuru eksiksiz olarak doldurulmalı,  gereken tüm evraklar online olarak eksiksiz eklenmelidir. Eksik belge ile başvuranlar değerlendirmeye gönderilmeyecektir.

3-Başvuruda beyan edilen, başvuru için gerekli evrakta yanlış beyan veya hatalı belge olursa başvuru değerlendirmeye gönderilmeyecektir.

4-Verdiğiniz bilgilerin doğru ve tam olduğundan emin olmalısınız. Başvuru formuna eklediğiniz belgelerin yanlış, eksik veya gerçeğe aykırılığının tespit edilmesi durumunda başvurunuz geçerli kabul edilmez, kesin kaydınız yapılmış olsa bile, Bahçeşehir Üniversitesi mevzuatı gereği başvuru ve kaydınız geçersiz sayılacak ve kaydınız silinecektir.

Merkezi Yerleştirme Puanıyla KURUMLARARASI Yatay Geçiş Başvurusu için Gerekli Belgeler

1- https://st.bau.edu.tr/sap/bc/ui5_ui5/sap/zsm_und_out_app/index.html?sap-language=TR&sap-client=100# Linkini tıklayıp formu doldurmaya başlayabilirsiniz.

2- Öğrenci Belgesi (e-imzalı veya ıslak imzalı-mühürlü)(“Daha önce merkezi sınav puanı ile yatay geçiş yapmamıştır” ifadesinin de yer aldığı)

3- Öğrenci Belgesi alamayan izinli statüsünde bulunan öğrencilerin “kayıt dondurduğuna ya da izinli olduğuna” dair resmi yazı.

4- Transkript (e-imzalı veya ıslak imzalı-mühürlü İNGİLİZCE VE TÜRKÇE)

5- Ders İçerikleri (e-imzalı veya ıslak imzalı-mühürlü)

6- Dil Yeterlilik Belgesi (e-imzalı veya ıslak imzalı-mühürlü)

7- Disiplin Sicil Belgesi (e-imzalı veya ıslak imzalı-mühürlü)

8- ÖSYS Yerleştirme Sonuç Belgesi

9- LYS/YGS/TYT/YKS Puan Belgesi

10- Kimlik Fotokopisi

11- Lise Diploması (onaylı “aslı gibidir” fotokopisi)

Merkezi Yerleştirme Puanıyla KURUMİÇİ Yatay Geçiş Başvurusu için Gerekli Belgeler

1- St.bau.edu.tr adresine giriş yaptığınız ana sayfanızda “Kurumiçi yatay geçiş başvurusu” tıklayarak, başvurabilirsiniz.

2- Transkript (e-imzalı)

3- Dil Yeterlilik Belgesi (e-imzalı - Türkçe Programdan İngilizce Programa başvuranlar için yüklenmesi gereklidir)(İngilizce programdan, İngilizce programa başvuranlar için bu belgenin yüklenmesine gerek yoktur)

4- LYS/YGS/TYT/YKS Puan Belgesi

5- ÖSYS Yerleştirme Sonuç Belgesi

Ek Madde 1 Usul ve Esasları için tıklayınız.
Değerlendirme Takvimi için tıklayınız.

DEĞERLENDİRME

Başvuru koşullarını sağlayan adayların başvuruları ilgili programın yatay geçiş komisyonlarınca değerlendirilir, inceleme sonuçları ilgili Yönetim Kurullarına sunulur. Kabul ve ret kararları ilgili Yönetim Kurulu tarafından alınır.

YERLEŞTİRME KURALLARI

1. Kabul işlemleri ilgili akademik birimlerin (fakülte/yüksekokul) yönetim kurulu kararıyla yapılır.
2. Belirlenen kontenjan dahilinde yatay geçiş hakkı kazananlar http://bahcesehir.edu.tr/idari-birimler/daire-baskanliklari/ogrenci-isleri-daire-baskanligi internet adresinde liste olarak ilan edilir.

3.Kabul alan ve kesin kayıt olmak isteyen öğrencilerimiz değerlendirme takviminde belirtilen kesin kayıt tarihlerinde Beşiktaş Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ofisine şahsen gelerek kesin kayıt olmalıdırlar.