BAUArt'tan Sanat Ziyafeti

Bahçeşehir Üniversitesi Sanat Etkinlikleri Birimi (BAUArt) Kasım ayında da birbirinden ilginç konserlere ve atölye çalışmalarına imza attı. 

BAUArt'ın Kasım ayı etkinlik takviminde, OPERA TRİO, oda müziğinin ünlü topluluğu NEMETH QUARTET ve temel çizgisini, eserin ruhuna zarar vermeden, caz stilleri ve modern düzenlemeler üzerine çalışmak olarak belirleyen grup MESEL konserleri yer aldı. Ayrıca iki yeni atölye çalışması sanatseverlerle buluştu. 

BAU’DA OPERA GECESİ

BAUART Kasım ayı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Opera gecesinde “OPERA TRİO” sahne aldı. Dilruba Akgün(Soprano),Caner Akgün(Bariton) ve Caner Akın(Tenor)  gibi önemli opera sanatçılarının içinde bulunduğu “Opera Trio” projesine piyanoda Fügen Yiğitgil eşlik etti.

Ünlü  operalardan özel seçilen aryalar, düetler ve napolitenler Opera Trio tarafından seslendirildi. 

KASIMDA ODA MÜZİĞİ BAU'DA

Alanında adından sıkça söz ettiren bir topluluk olan NEMETH  QUARTET, BAUART Kasım ayı etkinlikleri kapsamında, sanatseverlere unutulmaz bir müzik şöleni yaşattı. Grup, G.F Handel'den Ulvi Cemal Erkin'in eserlerine ve Oğuzhan Balcı'nın süpriz türkü düzenlemelerine varan renkli bir quartet repertuvarı ile sahne aldı.  

FARKLI COĞRAFYALARIN MÜZİKAL BİRİKİMLERİ SAHNEDE

Anadolu sesli kültürünü farklı konseptlerde ele alarak üst düzey platformlarda sergilemek amacı ile alanlarında uzmanlaşmış uluslararası müzisyenler tarafından kurulan MESEL grubu Beşiktaş Kampusü B Konferans Salonu'nda kalabalık bir izleyiciye konser verdi. 

SANAT YÖNETMENLİĞİ OKULU VE KORO OKULU BAŞLIYOR

Konserlerin yanı sıra üretmek isteyen sanatseverlere Galata'nın eşsiz ortamında atölye çalışmaları imkanı da sunan BAUArt'ın Kasım ayında iki yeni programı daha başladı. Türkiye'nin duayen sanat yönetmeni Mustafa Ziya Ülkenciler, Fırat Yünlüel ve Ali Karaduman'ın eğitmenliğinde açılacak olan "Sanat Yönetmenliği Okulu" ve Burak Onur Erdem ve Cemi'i Can Deliorman'ın eğitimindeki "Koro Şefliği Sertifika Programı"

Bu içerik 27/11/2015 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bu kategoride başka haber bulunmamakta!..