BAU'da Yeni bir Kültür Projesi Daha Hayata Geçiyor

Dünya Halk Oyunları ve Halk Müziği şampiyonu Bahçeşehir Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğu Gençlik Spor Kulübü Derneği (Buhot GSK)  ile BAU’da yeni bir kültür projesi hayata geçiyor. 

Uğur Okulları, Bahçeşehir Kolejleri ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin (BAU) dahil olacağı bu önemli kültür projesiyle, ilkokul çağından doktora sınıflarına kadar tüm Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) öğrencilerine halk oyunları ve folklor eğitimi verilecek. Yıl boyunca okullarda eğitim alan öğrencilerden oluşan ekipler, bu yıl ilki İstanbul'da gerçekleşecek olan ‘BUEK Anadolu'nun Kalbi Kültür Gecesi'nde muhteşem bir şölenle performanslarını sergileyecek. 

ÖĞRENCİLERE KATILIM SERTİFİKASI VE YURT DIŞI SEYAHATİ

Yaklaşık 10 ay sürecek olan proje sonunda her dalın 1.leri “BUEK Kültür Elçisi”  sıfatını kazanacaklar. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu imzalı başarı sertifikası ile aldıkları eğitimi belgelendirecek olan gençler, yaz sezonunda Amerika ve Avrupa’da düzenlenecek olan halk oyunları faaliyetlerine gönderilecekler. Proje ile Türk öğrencilerin yanısıra üniversite bünyesindeki yabancı uyruklu öğrencilerden oluşan ekipler sene sonunda performanslarını sergileyecek.

Bu içerik 09/10/2015 tarihinde güncellenmiştir.