Strategic Design and Management Yüksek Lisans Programı Lansmanı Gerçekleşti

Bahçeşehir Üniversitesi ve Brand Academy işbirliği ile bu yıl itibariyle Bahçeşehir Üniversitesi çatısı altında başlayacak olan Strategic Design and Management yüksek lisans programının lansmanı 3 Eylül Perşembe günü Beşiktaş kampüsünde gerçekleşti.

Lansman gününe, BAU İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatoş Adiloğlu ve İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Burak Küntay’ın yanı sıra programın yaratıcı ortaklarından Brand Academy yöneticileri ve Bahçeşehir Üniversitesi’nden birçok akademisyen katıldı.

Lansmanın açılış konuşmasını yapan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatoş Adiloğlu, Strategic Design and Management yüksek lisans programı ile kalıpların dışına çıkarak, farklılaşmış fikirlerle yönetim düşüncesine yeni bakış açıları getirileceğini belirtirken, bu programa katılan her bir öğrencinin sadece Türkiye’deki değil, dünya rekabetine de uyum sağlayabilecek, başarılı iş insanları olma yolunda güçlü adımlarla ilerleyeceklerini belirtti.

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Burak Küntay ise son 30 yılda sürekli değişen eğitim anlayışının ardından bugün gelinen noktada Strategic Design and Management gibi bir yüksek lisans programının Türkiye’deki nitelikli yüksek lisans programı eksikliğini kapatacağını belirtirken, Türkiye’de hem eğitim hem de kendi alanlarına ait sektörlerde büyük başarılara imza atmış bir eğitim kadrosunun yanında Brand Academy ile oluşturulan bu programın adeta geleceğe bir yatırım olduğunun altını çizdi.

Strategic Design and Management Yüksek Lisans Programı;

Program, kendine yeni bakış açıları getirmek isteyen yönetici ve yönetici adaylarına yaratıcı iş modelleri geliştirmek, rekabet avantajı sağlayacak farklılaştırılmış fikirlere sahip stratejik iş birimleriyle donatılmış bir kurumu yapılandırmak ve gerek kurumun gerekse oluşturulan yapının sürdürülebilir olmasını sağlayacak stratejiler belirlemek için gerekli olan yetkinlikleri sağlamayı hedeflemektedir. Program Berlin, Hong Kong, Roma ve İstanbul olmak üzere dört ayak üzerinde gerçekleşerek öğrencilere kültürlere adaptasyon ve çeşitli pazar gerekliliklerine uyum sağlama anlamında eşsiz bir fırsat sunacaktır.

Bu içerik 19/10/2015 tarihinde güncellenmiştir.