Yapı İşletmesi Yüksek Lisans Programı Açılıyor

Yapı İşletmesi Yüksek Lisans Programı Bahçeşehir Üniversitesi'nde başlıyor. 

Bahçeşehir Üniversitesi hızla gelişen inşaat sektöründeki "inşaat mühendisliğinin teknik detaylarına hakim ve yönetim becerisi yüksek yetişmiş eleman ihtiyacı"na çözüm olacak bir yüksek lisans programı başlatıyor. BAU Yapı İşletmesi Yüksek Lisans Programı inşaat projelerinin ekonomik yönetimi, proje yönetimi, şantiye yönetimi ve güvenliği gibi pek çok alanında uzmanlaşmış bireyler yetiştirmeyi hedefliyor; öğrencilere inşaatta verimliliği, etkinliği, kaliteyi ve iş güvenliği önlemlerini arttırmak yönünde bilimsel araştırmalar yaptırmayı ve disiplinler arası çalışma becerisi kazandırmayı amaçlıyor. 

Sektör ve akademinin işbirliği ile yürüyecek olan program Türkçe tezli ve tezsiz seçeneklerinde açılacak ve yapı işletmesinin beş fonksiyonunun- a. İnşaat Sektöründe Proje Geliştirme, b. Planlama, c. Uygulama, d. Denetleme, ve e. Değerlendirme- gerçek projelerde uygulanmasına dönük temel bilgiler verecek. 

Süresi 4 ila 6 yarıyıl olarak belirlenen Yapı İşletmesi Yüksek Lisans Programı dersleri genellikle hafta içi akşam 19:00-22:00 saatleri arasında BAU Beşiktaş Kampüsü'nde gerçekleşecek.

Program kabul şartları ve online başvuru için lütfen tıklayınız

Bu içerik 19/10/2015 tarihinde güncellenmiştir.