BAU ve NETAŞ’tan Örnek “Üniversite Sanayi” İşbirliği

BAU ve NETAŞ’tan Örnek “Üniversite Sanayi” İşbirliği BAU ve NETAŞ’tan Örnek “Üniversite Sanayi” İşbirliği

Türkiye’de ve dünyada bine yakın şirket ile işbirliği yaparak öğrencilerini henüz üniversite sıralarında iken sektöre hazırlayan ve bu sayede öğrencilerine mezun olduklarında rakiplerinden bir adım önde olma avantajı sunan Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), mühendislik alanında NETAŞ ile gerçekleştirdiği işbirliği ile gerçek bir ‘Üniversite-Sanayi’ ortaklığına imza atıyor.

Eğitim alanında dünya standartlarını takip eden ve bu standartlarda öğrenci yetiştiren Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), NETAŞ ile örnek bir ‘Üniversite-Sanayi’ işbirliğine imza attı. Türkiye’nin önde gelen bilişim teknolojisi şirketlerinden biri olan NETAŞ ile gerçekleştirilen işbirliği ile ‘BAU-NETAŞ Techno Academy’ hayata geçirildi. “Üniversite içinde sanayi, sanayi içinde üniversite” yaklaşımıyla kurulan ve müfredatı BAU akademisyenleri ve NETAŞ yetkilileri tarafından hazırlanan Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Programı, ‘Multimedya Teknolojileri’ ve ‘Güvenlik’ alanlarında uzmanlaşmayı hedefleyen öğrencilere kapılarını açıyor.

İşbirliği kapsamında NETAŞ yetkilileri Bahçeşehir Üniversitesi’nde ‘Markalı Dersler’ler veriyor, öğrenciler NETAŞ’ta AB ve TÜBİTAK destekli projelerde yer alıyor ve 5G ve sonrası haberleşme teknolojisi, mobil sağlık ile hasta takibi, madenciler için akıllı baret teknolojileri gibi konularda araştırmalar yapıyor.

LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN STAJ YAPMA İMKANI

Türkiye’de ilk kez Bahçeşehir Üniversitesi tarafından hayata geçirilen CO-OP Eğitim Modeli ile BAU öğrencileri, işbirliği yapılan şirketlerde kısa ve uzun dönem olmak üzere staj yapma imkanı buluyor. BAU ve NETAŞ arasında yapılan işbirliği ile öğrenciler NETAŞ’ta staj yapabiliyor, stajlarını başarılı bir şekilde tamamlayan öğrenciler ise mezun olduklarında da NETAŞ’ta çalışma şansı buluyor.

 

BAU

Bu içerik 16/10/2015 tarihinde güncellenmiştir.