"CRYENGINE ile Oyun Geliştirme" BAU'da Açılıyor

Crytek’in yeni eğitim programı, Türkiye’deki geliştiricileri küresel oyun dünyasının yeniliklerine hazırlıyor.  

Crytek ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin ülkemizde oyun geliştirme konusuna ilişkin yaptığı işbirliği kapsamında, “CRYENGINE Academy” eğitim programını başlatacaklarını duyurdu. Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşecek olan bu eğitim programı, ülkemizdeki yaratıcı beyinleri bir araya getirerek küresel çapta oyun bilgi birikiminin merkezi olacak. 

C++ BİLGİSİNE SAHİP TÜM ÖĞRENCİLERE AÇIK

“CRYENGINE Academy”nin ilk adımı olarak önümüzdeki akademik yılda “CRYENGINE ile Oyun Geliştirme” adlı ders Bahçeşehir Üniversitesi’nde okuyan ve oyun geliştirmek isteyen ve C++ bilgisine sahip tüm öğrencilere açık olacak. Ders programına katılan öğrenciler, profesyonel  oyun geliştiricilerin kullandığı yöntemleri CRYENGINE teknolojisi üzerinde somut projelerle uygulayarak görme şansı bulacaklar. Ders kapsamında, Flow Graph kullanımından yapay zeka konseptlerine, 3D obje ve animasyon araçlarından konumsal ses kullanımına gibi pek çok konuda eğitimler verilecek.

Önümüzdeki 10 yıla damga vurması beklenen Sanal Gerçeklik (VR) teknolojisi de eğitim kapsamında işlenecek konuların başında geliyor. Geliştiriciler, Türkiye’de ilk defa bir eğitim programı kapsamına giren Sanal Gerçeklik teknolojisiyle, CRYENGINE üzerinde hayallerindeki dünyaları gerçeğe dönüştürmek için gerekli bilgi birikimine sahip olacak. CRYENGINE Kreatif Direktörü Frank Vitz: “CRYENGINE Academy, Türkiye’nin oyun bilgi birikimi anlamında çekim merkezi olmasında önemli rol üstlenecek ve öğrencilerin CRYENGINE gibi bir yenilikçi teknoloji ile donanımlı hale gelmesini sağlayacak.” dedi. 

Frank Vitz, 11 Temmuz Cumartesi günü Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü’nde saat 12:00’de gerçekleşecek Sanal Gerçeklik odaklı etkinlikte konuşma yapacak. 

Crytek Hakkında 

Crytek, Frankfurt’daki merkezi ve dünya çapındaki 7 stüdyosuyla faaliyet gösteren bağımsız oyun geliştirici, yayıncı ve teknoloji sağlayıcısıdır. 1999 yılında kurulan Crytek, şu ana kadar Far Cry, Crysis serisi, Ryse: Son of Rome ve Warface gibi pek çok ödül kazanan yapımı ortaya çıkarmıştır. Tüm oyunlar, Crytek’in sınırları zorlayan 3 boyutlu oyun teknolojisi CRYENGINE kullanılarak geliştirilmiştir. Ayrıca bu teknoloji, pek çok geliştirici ve lisans sahibinin oyunlarını PC, Xbox One, PlayStation®4, Wii UTM, iOS ve Android platformlarında çıkarmak için ilk tercihi olmuştur. Crytek’in oyun hizmetleri anlamında devam eden gelişimi, şirketin oyunculara yaşattığı en üst kalite deneyimi kendi online platformlarından da sürdürmesine imkan sağlamaktadır.  Daha detaylı bilgi için www.crytek.com ve www.cryengine.com sitelerini ziyaret edebilirsiniz. 

BAU Hakkında

Bahçeşehir  Üniversitesi, 3 kıta 7 ülkede, 4 üniversite, 2 dil okulu ve 6 uydu kampüsü ile Türkiye’nin eğitim alanındaki dünya markası BAU Global’in bir üyesidir.  Bu uluslararası ağ öğrencilere yüksek eğitim olanağı sağlamakta ve dünyanın her yerinden öğrenci kabul etmektedir. BAU Global öğrencileri ve mezunları Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya kıtalarında yedi ayrı ülkeye yayılan bir topluluğu meydana getirmektedir. BAU Global üniversiteleri bünyesinde; işletme, tasarım, eğitim, mühendislik, sağlık bilimleri, bilişim teknolojileri, hukuk ve tıp alanında lisans, yüksek lisans ve doktora programları bulundurmaktadır. Detaylı bilgi içinwww.bau.edu.tr sitesi ziyaret edilebilir.

 

Bu içerik tarihinde güncellenmiştir.