Startupbootcamp İstanbul '15 Girişimcilerin Başvurularını Bekliyor

Londra merkezli hızlandırma programı Startupbootcamp’in İstanbul ayağı Startupbootcamp İstanbul, 2015 hızlandırma programı için başvuruları kabul etmeye başladı. Program, her ülkeden ve sektörden teknoloji girişimlerine açık. Projesine güvenen herkes, 1 Temmuz’a dek www.startupbootcamp.org/accelerators/istanbul adresinden başvuru yapmaya davet ediliyor.

Startupbootcamp İstanbul, gücünü 200+ yerel, 2000+ uluslararası mentöründen, 250+ yatırımcısından ve San Francisco, Amsterdam, Singapur gibi 3 kıtaya yayılan programlarıyla Startupbootcamp Global ağından alıyor. Bu büyük ağ sayesinde, girişimler konularının uzmanları ile çok hızlı bir şekilde bir araya geliyor.

Startupbootcamp İstanbul’a kabul edilen girişimler, Startupbootcamp’in küresel partnerleriyle özel anlaşmalarından da faydalanıyor. Örneğin, her girişim, Google’dan 100 bin, Amazon Web Services’den ise 10 bin dolarlık ücretsiz bulut kredisi, Paypal’den 50 bin dolarlık ücretsiz işlem hakkı, Intel’den teknik danışmanlık ve destek ile risk sermayesi ağlarına erişim, Samsung ve Deutsche Telekom’dan ise risk sermayesi ağlarına erişim alıyor. Girişimler, bu şirketlerin etkinliklerinde de yer alarak, pek çok uluslararası bağlantı kuruyor. 

10 GİRİŞİMCİ ARANIYOR

Geçen yıl 9 girişimi hızlandıran Startupbootcamp İstanbul, bu yıl programına katılacak 10 girişimi arıyor. Her ekibin, üç aylık süreyi (Eylül - Kasım) girişimlerine ve programa yoğunlaşmış bir şekilde İstanbul’da geçirmesi bekleniyor. Girişimcilerin bu süreci başarılı geçirmeleri için onlara 15 bin euro ve 3+3 ay ücretsiz ofis sunuluyor. Girişimcilerin asıl kazanımı ise, yoğun eğitimler, mentör görüşmeleri, atölyeler ile ulusal ve uluslararası yatırımcılara ve yatırım ağlarına tanıştırılmaktan geliyor.

Programın sonunda, 8 Aralık 2015’te düzenlenecek Demo Day’de girişimciler şirketlerini 250+ yatırımcıya ve kurumsal firmalara sunacak.

Startupbootcamp İstanbul 2015 hızlandırma programına http://www.startupbootcamp.org/accelerator/istanbul adresinden başvurulabiliyor. Başvurular 1 Temmuz’a dek açık. Sorularınız için, istanbul@startupbootcamp.org adresinden Startupbootcamp İstanbul ekibine ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için:

www.startupbootcamp.org

www.startupbootcamp.org/accelerators/istanbul

Facebook: www.facebook.com/startupbootcamp

Twitter: @sbcistanbul

LinkedIn: www.linkedin.com/company/startupbootcamp-istanbul 

Startupbootcamp hakkında:

Startupbootcamp, 30+ ülkeden girişimci ve mentörleriyle Avrupa’nın önde gelen girişim hızlandırma programıdır. Üç ay boyunca çok yoğun bir hızlandırma sürecinden geçen girişimcilere Google, Intel ve Amazon gibi küresel partnerleri aracılığıyla dünyanın en büyük şirketlerinin tecrübesinden yararlanma fırsatı sunar. Programın sonundaki Demo Day’de girişimciler şirketlerini 250+ yatırımcıya sunarlar. Startupbootcamp, 2010’dan beri programlarından mezun olan 200+ girişime toplam 64+ milyon euroluk destek sağlamıştır. Startupbootcamp bünyesinde şu anda başvuru kabul eden programlar Amsterdam (E ve mobil ticaret dikeyinde), Berlin (Akıllı ulaşım ve enerji dikeyinde), Kopenhag (mobil dikeyinde), Londra (Finansal teknolojiler dikeyinde) ve İstanbul’dur. Amsterdam (Akıllı şehircilik dikeyinde), Barselona (Nesnelerin interneti ve veri dikeyinde), Eindhoven (Akıllı materyaller dikeyinde) ve Singapur (Finansal teknolojiler dikeyinde) programları ise başlamış ve devam etmektedir. Eindhoven (Yüksek teknoloji dikeyi) de başvurularını yakında başlatacaktır.

Bu içerik 07/05/2015 tarihinde güncellenmiştir.