Girişimciler Akademisi BAU'da Gerçekleştirildi

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Genç Girişimciler Kulübü tarafından organize edilen ‘Girişimciler Akademisi’ yoğun bir katılımla gerçekleşti. 

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Genç Girişimciler Kulübü tarafından organize edilen ‘Girişimciler Akademisi’, sektörün öncü girişimcileri ve geleceğin girişimcilerini bir araya getirdi.  İlk olarak Patron kimliği ile konuşmasına başlayan Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Zeynel Abidin Erdem öğrencilere tavsiyelerde bulunurken, “İleride başarıya çok çabuk ulaşamayabilirsiniz, başarısız olduğunuz zamanlar olabilir ama başardığınızı zannedin. İkinci defa denediğiniz zaman başaracaksınız. Çok başarısız olduğum günleri hatırlıyorum, fakat direndim. Azimli olun, azim herşeyin kapısını açar. Çok çalışın ve emek verin. Hayatım boyunca her zaman işime konsantre oldum ve çok çalıştım. İleride kar edeceğiniz kadar zarar edeceğiniz günler de olacak. Seçeceğiniz meslek ne olursa olsun, eğitiminizi hazırlayarak o mesleği elde edin. Dürüst olmak çok önemli, dürüst olun.” dedi.

Daha sonra konuşmasına başlayan Girişimcilik dersleri veren Yrd. Doç. Dr. Berna Beyhan ise ilk olarak girişimciliği tanımlarken, “Girişimcilik, genel olarak bir girişimcinin bir girişimcilik fırsatı keşfedip, bunu geliştirip, hayata geçirmesini içeren inovatif ve yenilikçi bir süreçtir. Dolayısıyla inovasyon ve girişimcilik bu anlamda birbirleriyle çok yakından bağlantılıdır. Girişimciler aynı zamanda inovasyon yapan yenilikçi bireylerdir. Girişimciliğin de kendi içinde 3 ana unsuru var. Bunlar girişimcilik fırsatı, girişimcilik ekibi ve girişimciliğin erişimidir.” diyerek girişimcilik fırsatının önemine değindi ve “Girişimciyi, girişimci yapan girişimcilik fırsatının görülebilip, keşfedilebilir olmasıdır.” dedi.

Türkiye’de girişimcilik eğitimi, hayalden gerçeğe girişimcilik, girişimde sürdürülebilirlik, girişimcilikte inovasyon, şirketlerin girişimcilere destekleri, lider girişimcilerden, geleceğin girişimcilerine tavsiyeler ve şirketlerin tercih ettiği girişimciler gibi önemli konuların konuşulduğu konferans, konuşmacıların öğrencilerin sorduğu soruları verdiği cevaplarla sona erdi. Bahçeşehir Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü Başkanı ayrıca akademiye katılan tüm konuşmacılara plaket verdi.

 

Bu içerik tarihinde güncellenmiştir.