BAU Tıp Bilim Nişanı Prof. Dr. M. Necmettin Pamir'e Verildi

Nöroşirürji alanında gerçekleştirdiği önemli çalışmalarla geleceğin bilim insanı ve hekimlerine örnek teşkil eden, nöroşirürji duayeni Prof. Dr. M. Necmettin Pamir'e Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından Bilim Nişanı verildi. 

İnsan için tıp, insan için teknoloji ve insan için hekimlik ilkelerini benimseyen, bilimsel araştırma metodolojisini pratik beceri ve yaratıcılıkla birleştirme potansiyeline sahip tıp doktorları yetiştirme amacı ile yola çıkan Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi (BAU TIP), kendi alanlarına katkıları bilimsel çevrelerce kabul görmüş ve tıp biliminin önemli aşama kaydetmesini sağlamış bilim insanlarına verilen bilim nişanı ödülünü Nöroşirürji alanında yaptığı çalışmalarla geleceğin bilim insanı - hekimlerine örnek teşkil edecek Nöroşirürji duayeni Prof. Dr. M. Necmettin Pamir’e takdim etti.

Bir dönem Türk Nöroşirürji Derneği Başkanlığı’nı yürüten, Amerikan, Alman ve Dünya Nöroşirürji Akademilerinde üyeliği bulunan Prof. Dr. M. Necmettin Pamir, Neurosurgery ve Acta Neurochirurgica da dahil olmak üzere toplam 8 adet milletlerarası dergide editörlük görevlerini devam ettiriyor. 17 milli ve milletlerarası derneğin üyesi olan, 15 milli ve milletlerarası toplantı düzenleyen ve yaptığı çalışmalarla 9 ödül almış olup Harvard ve Yale de dahil olmak üzere 8 üniversitede konuk öğretim üyesi olarak konferanslar veren Prof. Dr. M.Necmettin Pamir, Nöroşirürji üzerine 200’ün üzerinde uluslararası, 100’den fazla ulusal dergilerde yayınlanmış çalışması, 175 uluslararası ve 385 ulusal kongre bildirisi ile 35 uluslararası ve 57 ulusal konferansa katılımda bulundu.

Hastalıklara çare bulmayı amaç edinerek tıp biliminin gelişimine ivme kazandıran kişilere verilen bilim nişanı daha önceki yıllarda kanser hastalığının erken teşhisi ve tedavisine yönelik çalışmalarından ötürü Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi geçmiş dönem Dekanı Prof. Dr. Joseph B. Martin'e; Pediatrik Kalp Cerrahisi alanındaki çalışmaları ve yardımseverliği ile ülkemize ve dünya çocuklarına yaptığı katkılardan ötürü Ord. Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos’a verilmiştir.​

Bu içerik 10/04/2015 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bu kategoride başka haber bulunmamakta!..