Fen Bilimleri Enstitüsü - Müdür Mesajı

 

 Değerli Öğrencilerimiz ve Öğrenci Adaylarımız, 

 Bahçeşehir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'ne hoş geldiniz! 

Enstitümüzün lisansüstü programlarından birisine katılarak akademik kariyerinizin altyapısını oluşturmak, bilginizi derinlemesine artırmak veya çalışma alanınızda ilerleyerek iş hayatınızda daha fazla kazanmak istiyor olabilirsiniz. Belki de amacınız, lisans mezunu olduğunuz daldan daha farklı bir dalda yüksek lisans veya doktora derecesi alarak, kariyer alanınızı kısmen veya tamamen değiştirmek olabilir. Lisansüstü programlara katılmak için motivasyonunuz ne olursa olsun, hedeflediğiniz dereceyi kazanmak için Bahçeşehir Üniversitesinde harcayacağınız süre, akademik, mesleki ve kişisel boyutlarda sizi tatmin edecek ve sizlere çok sayıda kariyer kapısı açacaktır. 

İstanbul'un kalbindeki Beşiktaş ana kampüsüyle ve dünyanın dört bir yanındaki kampüsleriyle uluslararası güce sahip bir dünya üniversitesi olan Bahçeşehir Üniversitesi'nde uluslararası standartlarda eğitim ve araştırma imkanlarına sahip olacaksınız. Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesindeki uzman, akademik camiada kendilerini ispatlamış, öğrencilerle kolay iletişim kurabilen ve motivasyonu yüksek bir öğretim kadrosundan dersler alacak ve tez çalışmaları yürüteceksiniz. Bir taraftan üniversitemizin üst düzey akademik çalışma imkanlarıyla evrensel bilime katkı sağlayacak diğer taraftan çok renkli bir kampüste çeşitli sosyal olanaklardan yararlanacaksınız. 

Hızlı teknolojik değişimler sosyal yaşamımızın her alanını etkilemekte ve değişen ihtiyaçlara yol açmaktadır. Bu bilinçle tasarlanan ve seçmeli derslerle şekil verilebilen modüler yapıdaki programlarımız sizlere çeşitli disiplinlerarası seçenekler sunmaktadır. Tüm programlarımızda, az sayıdaki zorunlu dersler dışında çok sayıda seçmeli dersler sayesinde doğrudan kendi ilgi alanınıza yönelik bir modül program tasarlayabilme olanağı sağlanmıştır. 

Fen Bilimleri Enstitüsü farklı ana bilim dalları altında 17 farklı yüksek lisans programı vermektedir: Bilgi Teknolojileri, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstriyel Tasarım ve İnovasyon Yönetimi, Mekatronik Mühendisliği, Biyomühendislik, Enerji Sistemleri İşletim ve Teknolojileri, Mimarlık, iç Mekan Tasarımı, Mühendislik Yönetimi, Tedarik Zinciri ve Lojistik Yönetimi, Büyük Veri Analitiği ve Yönetimi, Endüstri 4.0, Ses Teknolojileri, Siber Güvenlik, Yapı İşletmesi. Bu programların büyük bir çoğunluğu hem Türkçe hem de ingilizce olarak tamamlanabileceği gibi, tezli ve tezsiz olarak da alınabilir. Ayrıca Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği ve Mimarlık ve Tasarım olmak üzere 5 farklı dalda doktora programımız mevcuttur.   

Web sayfamızda tüm lisansüstü programlarımızın kısa tanımları, yürütülüş şekilleri (İngilizce, Türkçe, Tezli, Tezsiz), ders planları, ders tanımları ve öğretim kadrosu ile ilgili bilgiler bulacaksınız. 

Hepinize akademik çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

 

 

Dr. Öğretim Üyesi Yücel Batu SALMAN

Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü