BESL - Yöneticilerimizden Mesajlar

 

Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler,

Bahçeşehir Üniversitesi ‘geleceğin dünyasını tasarlayan öncü üniversite’ vizyonundan hareketle birçok projeye imza atmaktadır. Bu projelerden birisi de öğrencilerimize Amerika’da dil eğitimi şansı sunan BESL Programı’dır (Yurdışı İngilizce Programı).

Biliyoruz ki geleceğin dünyasını tasarlayabilmek için dünyanın dilini, İngilizce’yi, çok iyi bilmek gerekmektedir. ‘İngilizce’yi Yaşayarak Öğrenin’ sloganıyla öğrencilerimizin İngilizce öğrenme süreçlerine katkı yapmak için 2005 yılında temellerini attığımız BESL Programı ile her yıl 100’e yakın öğrencimiz Amerika’nın seçkin üniversitelerinde eğitim görmektedir. İngilizce’lerini geliştirmenin yanında, öğrencilerimiz farklı kültürlerle etkileşime girip, dünya ile bütünleşme şansını yakalıyorlar. Bu etkileşim de onların gerek akademik gerek iş yaşamlarında fark yaratabilmelerini, geleceğin dünyasına bir adım önde girmelerini sağlamaktadır.

Üniversiteli olarak attıkları daha ilk adımlarda geleceğin dünyasında yerlerini ayırtan tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.

Mehmet Atasagun
İngilizce Hazırlık Okulu Müdürü