Spor Yönetimi

 
 
 
 
 
Program Adı: Spor Yönetimi 
Program Dili/Türü: Türkçe Tezli/Tezsiz
Program Koordinatörü: Yrd.Doç.Dr. Gülberk Gültekin Salman
Koordinatör Yardımcısı: Gizem Kurtkale
e-posta:  gizem.kurtkale@gss.bau.edu.tr
Tel: +90 212 381 01 77
 
PROGRAM TANIMI
 
Spor artık bir ürün ve spor kuruluşları da birer işletme haline gelmiş ve artık profesyonel olarak yönetilmeleri bir kaçınılmaz olmuştur. Dünyadaki gelişmeleri takip ederek Türkiye’deki spor örgütlerini geliştirmek için bu programdan mezun olacak spor yöneticilerine ihtiyaç gelecekte kaçınılmaz olacaktır. 
 
Türkiye’de spor yönetimi üzerine eğitim almak isteyenlerin tek adresi spor akademileriyken bu program dünyadaki trende ayak uydurarak spor yönetimi eğitimini artık İşletme Anabilim Dalı altına taşıyor. İşletme tabanlı bir eğitim almak isteyenlerin kaçırmaması gereken ilk ve tek program yine Bahçeşehir Üniversitesi tarafından ilgilenenlere sunuluyor. Program tezli ve tezsiz olmak üzere tercihe bırakılmaktadır. 
 
Yüksek Lisans Programı yaklaşık üç akademik dönemde tamamlanıyor. Programın global ve lokal ihtiyaçlara cevap verir bir hale gelmesi amaçlandığından bol miktarda yerli, ve yabancı konuşmacıya yer verilmiştir. Önceki yıllarda ders veren veya katılan konuşmacılardan bazıları IOC üyesi ve Uluslararası Kürek Federasyonu Başkanı Prof. Denis Oswald, FIFA eski sözcüsü Andreas Herren, Eurosport’un eski Satış ve Pazarlama Müdürü Patrick Cotting, Giuseppe RİZZELLO ve Türkiye’deki çeşitli federasyonların yetkilileri ve spor adamlarıdır. 
 
Bu içerik 20/05/2020 tarihinde güncellenmiştir.