BESL Eğitim Merkezleri - Washington DC

 

 

Washington DC

Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri İngilizce’yi Amerika’nın kalbi Washington D.C. ‘de öğreniyor.

BAU Washington DC

BAU Washington D.C. kampüsümüz A.B.D. ‘de açılan ilk Türk Üniversitesi kampüsüdür.  Beyaz Saray’a komşu olan kampüsümüz 14 sınıf, online eğitim merkezi, konferans salonu, test merkezi, kütüphane ve kafeteryası ile öğrencilerimize hizmet vermektedir.

Eğitim

BAU Washington DC Kampüsü’nde oradaki Ulusararası Dil Okulu tarafından hazırlanmış yoğun bir İngilizce Programı uygulanmaktadır.  BAU Hazırlık Programı öğrencileri bu dersleri farklı ülkelerden gelmiş öğrenciler ile aynı sınıfta alırlar. Bu programa göre öğrencilerimiz haftada 20-24 ders saati İngilizce görmektedir. Tüm bu derslere ek olarak, öğrencilerimiz haftada 8 saate kadar Hazırlık Okulu  tarafından hazırlanan  “AKADEMİK BECERİLER” isimli dersi de almaktadır. Bu dersler sadece Türkiye’den giden öğrencilerin gittiği sınıflarda verilir ve öğrencilerin bölümlerinde ihtiyaç duyacakları İngilizce dil bilgi ve becerilerini kazandırmayı hedefler.

Konaklama

BAU Washington D.C. öğrencilerimize, okulumuza toplu taşıma ile rahatlıkla ulaşabilecekleri mesafede konaklamalar sunmaktadır.  4 kişilik evlerde 2 kişilik odalarda konaklayan öğrencilerimiz, mutfak, banyo – tuvalet, salon ve diğer ortak alanları paylaşımlı olarak kullanmaktadırlar.  Temel eşya ve internet gibi hizmetler konaklamalarda hazır bulunmaktadır.

Sigorta

Programlarımıza katılan tüm öğrencilerin sağlık sigortaları Bahcesehir Üniversitesi tarafından yaptırılmaktadır.

Ulaşım

Washington D.C. metro ve otobüs hatları şehir içi ulaşımı oldukça kolay hale getirmektedir. Öğrenciler alabilecekleri aylık kartlarla diledikleri gibi seyahat edebilmektedirler. Şehir merkezinde yer alan okulumuza toplu taşıma ile hemen hemen her yerden ulaşım oldukça kolay sağlanabilmektedir.

Aktiviteler

Öğrencilerimiz eğitimin yanı sıra kültürel ve sosyal pek çok faaliyete katılmak için imkan bulacaklardır. Washington D.C.  pek çok müzeye, doğal parka, festival ve etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Okulumuz öğrencilerimiz için pek çok gezi ve etkinlik düzenlemektedir.

Kroki için adres; 2000 14th Street N., Suite 100 Arlington, VA 22201