Enstitü Müdür Mesajı

Bir ülke, öğretmeninin kalitesi neyse, odur!

Eğitim Bilimleri Enstitüsü olarak bu iddialı söze inanıyoruz.

Türkiye, 21. yy için gerekli, katma değeri yüksek teknoloji geliştirebilen, üretebilen nesiller yetiştirmek zorundadır. Yaratıcı düşünebilen, küresel dünyanın insan çeşitliliğine uyum sağlayabilecek, farklı kültürlere ve çeşitliliğe açık, zaman ve mekan kavramlarından bağımsız bireysel öğrenmeyi gerçekleştirebilen, araştırmacı, eleştirel düşünebilen, girişken ruhlu, yerelle evrenseli harmanlayabilen bireylere ihtiyacımız var. Bu bireyleri kim yetiştirecek? Bu bireyleri, yine bu özelliklere sahip öğretmenler yetiştirecek. İşte bu yüzden, bir ülke, öğretmeninin kalitesi neyse, odur.

Hızla değişen dünyaya ayak uydurmanın ötesinde değişimi görebilen ve hatta yön verebilen öğretmenler.

Kendini sürekli güncelleyebilen ve geliştirebilen öğretmenler.

Eğitimi profesyonel bir alan olarak gören, öğretmenliği profesyonel bir meslek alanı olarak gören öğretmenler.

Bu bakış açısıyla, öğretmenliğin farklı uzmanlıklarından kendini geliştiren, kendine uzmanlıklar oluşturabilen öğretmenler.

Eğitim Bilimleri Enstitüsü olarak, işte bu uzmanlıklarda öğretmenlerimizi geliştirmek ve bilimsel yaklaşımlarla sınıf uygulamalarını zenginleştirmek, öğretmenlik uygulamalarının kalitesini artırmak ve nihayetinde öğretim ortamlarını daha kaliteli hale getirmek en büyük arzumuz.

Öğretmenlerimizin bu mesleki gelişim süreçlerinde hem lisansüstü programlar hem de sertifika programları ile yanlarındayız.

Bütün bunların yanında, hayali hep kaliteli eğitim olmuş ve bütün kaynaklarını yalnızca buna harcamış büyük bir aile olan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’nın girişimciliğinden ve eğitim alanındaki deneyim ve uygulama imkanlarından yararlanmak istiyorsanız, bize katılın!

 

Doç. Dr. Enisa MEDE
Eğitim Bilimleri Enstitü Müdürü

Bu içerik 31/07/2019 tarihinde güncellenmiştir.