Mobil Oyun Atölyesi Tasarımları Tanıtıldı

Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı (BUG) ve Turkcell Geleceği Yazanlar Sosyal Sorumluluk Projesi’nin işbirliği ile gerçekleştirilen ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan ‘Geleceği Yazanlar Mobil Oyun Atölyesi’ tasarımları görücüye çıktı

Türkiye’de oyun ekosistemi ve eğitimine kazandırdığı ivme açısından oldukça önemli bir pilot çalışma olan Geleceği Yazanlar Mobil Oyun Atölyesi, haftalar süren çalışmanın ardından hazırlanan çalışmalarını tanıttı.

Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı (BUG) ve Turkcell Geleceği Yazanlar Sosyal Sorumluluk Projesi’nin birlikte gerçekleştirdiği programda yaklaşık dört yüz başvurunun arasından seçilen otuz yedi kişi Türkiye’den ve yurt dışından gelen profesyoneller ve akademisyenlerin danışmanlığında oyun tasarımlarını tamamladı. Oyun prodüksiyonu, oyun tasarımı, oyun sanatı, oyun teknolojileri, oyun ekonomisi ve oyun transmedyası alanlarında önemli çalışmaların yapıldığı atölyenin ardından düzenlenen kapanış töreninde tasarımlar görücüye çıktı. Oyun fikirleri ve deneme sürümlerinin tanıtıldığı törende, yatırımcı ve danışmanlar oyunları deneme fırsatı buldu.

Bu içerik 12/10/2015 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bu kategoride başka haber bulunmamakta!..