İlaç Tasarım Kongresi BAU'da

2. Uluslararası Bahçeşehir Üniversitesi İlaç Tasarım Kongresi 17-19 Nisan tarihleri arasında yapıldı. 

Ortalama yaşam süresinin uzaması ile birlikte ileri yaşlarda karşılaşılacak sağlık sorunları ve hastalıklara yakalanma riski de artmaktadır. Bu nedenle yeni tedavi mekanizmalarına ve yeni tedavilerin keşfine yönelik yenilikçi ve rasyonel ilaç araştırma ve geliştirme konularına akademi ve endüstride olan ilgi artmaktadır.

17-19 Nisan 2014 tarihleri arasında Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Tıp Fakültesi’nde düzenlenen 2. Uluslararası BAU İlaç Tasarımı Kongresi (2nd International BAU Drug Design Congress)’nin ana teması, yapı ve ligand-bazlı ilaç tasarım teknik, metot ve uygulamalarındaki son gelişmeler oldu. Kongre, ilaç araştırmalarını kapsayan farklı disiplinlerden tüm araştırmacılara açık olacak ve akademide ve endüstride deneysel ve teorik çalışan bilim insanları arasında ortak projelerin geliştirilmesi için de bir platform oldu.

Kongrenin hedefi ilaç tasarım alanındaki en son yenilik, gelişme, uygulama ve yaklaşımların tartışılarak yeni bilimsel buluşlara katkı sağlamaktır. Bu hedef, Bahçeşehir Üniversitesi’nin temel ve klinik bilimlerde disiplinler-arası araştırma ve entegrasyon şeklindeki stratejik önceliğini de yansıtmaktadır.

 

Bu içerik 14/10/2015 tarihinde güncellenmiştir.