Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi - Açık Fakülte Pozisyonları

Açık Pozisyonlar

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, tüm kademelerde birden fazla tam zamanlı fakülte pozisyonlarını doldurmak için başvurular kabul etmektedir. Genel olarak yapay zeka, siber güvenlik, robotik, kontrol sistemleri, büyük veri, endüstri 4.0, enerji sistemleri, moleküler biyoloji ve genetik üzerine ilgili tüm alanlarda nitelikli adayların başvuru yapması beklenmektedir.

Gereksinimler

Adayların ilgili alanlarda doktora derecesine sahip olması, tanınmış dergilerde yayın yapma potansiyelinin güçlü olması, bütçeli araştırma projelerine liderlik etmesi ve lisans ve lisansüstü düzeylerde yaratıcı ve etkili öğretim becerilerine sahip olması gerekmektedir. Akıcı İngilizce gerekmekte ve uluslararası akademik deneyime sahip olunması beklenmektedir.

BAU Hakkında

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) 3 kıtada, 6 üniversite 5 dil okulu, 1 eğitim merkezi, 4 kolej ile faaliyet gösteren bir Türk dünya markası olan BAU Global Network (bauglobal.com) üyesidir. BAU; Berlin, Toronto, Washington DC, Hong Kong, Roma ve Silikon Vadisi'nde kampüslere ve akademik merkezlere sahiptir. İstanbul'un kalbi Beşiktaş'ta Boğaza karşı güzel bir kampüste bulunan BAU; yönetim, mimarlık ve tasarım, eğitim, mühendislik, sağlık bilimleri, bilgi teknolojileri, hukuk ve tıp alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. BAU, tanınmış uluslararası dergilerde yayın yapma ve dış araştırma destekleri alma konusunda giderek daha başarılı hale gelmiştir ve endüstriyel ve uluslararası ortaklıklara odaklanarak dünya çapında bir araştırma üniversitesi olmayı hedeflemektedir. Daha fazla bilgi için lütfen BAU web sitesini ziyaret edin: www.bau.edu.tr.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi'nde, şu anda önde gelen ulusal ve uluslararası üniversitelerden doktoraları olan 96 tam zamanlı öğretim üyesi mevcuttur. Beşiktaş’ta bulunan Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nde Bilgisayar Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Matematik, Moleküler Biyoloji ve Genetik, İnşaat Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği ve Yapay Zeka Mühendisliği olmak üzere toplam 12 bölüm bulunmaktadır.

Nasıl Başvurulur?

Başvurular, pozisyonlar dolana kadar kabul edilecektir. Başvurularda (i) bir CV, (ii) bir öğretim beyanı, (iii) bir araştırma beyanı, (iv) en az üç referans için isimler ve iletişim bilgileri içermelidir.

 

Başvuru Adresi:

Prof. Dr. Nafiz ARICA
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı
Bahçeçehir Üniversitesi, Beşiktaş, İstanbul, Türkiye
E-mail: nafiz.arica@eng.bau.edu.tr