Herkese Açık BAU Online Academy Başladı

Bahçeşehir Üniversitesi COVİD – 19 fiziksel izolasyon günlerinde de eğitim ve öğretime ara vermedi. Uzaktan eğitimle devam eden bölüm derslerinin yanı sıra öğrenciler, BAU Online Academy ile kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak. Bu dersler tüm halka açık olacak. Ayrıca Online Academy içinde aday öğrenciler için de programlar oluşturuldu. 

BAU Online Academy altında BAU Young Talks, Online Seminers ve Open Class'larla herkese hitap edecek dersler, seminerler oluşturuldu. 

YOUNG TALKS İLE GENÇ KAL

BAU Öğrenci Kulüpleri etkinliklerine BAU Young Talks ile devam ediyor. Kulüpler her akşam canlı yayınlarda konuklarını ağırlıyor, sohbet ediyor ya da yeni bir şey öğreniyor. İnstagram üzerinden yapılan bu etkinlikleri https://www.instagram.com/bahcesehiruniversity/ ve https://www.instagram.com/bauogrencidekan/ sayfalarından takip edebilir ve katılabilirsiniz. 

ONLINE SEMİNERLER HERKESE AÇIK

Fiziksel izolasyon günlerinde hem BAU'lu öğrencilerimizin hem halkımızın psikolojik dayanıklılığını, öz-yönetim becerilerini geliştirmek ve kendi bireysel gelişimlerine yatırım yapmalarına rehberlik etmek için yapılan online seminerlerin ilk haftası çok renkli geçti; Selçuk Akman, Senaryo ve Film Okuma; Öğretim Görevlisi Dr. Bilge Uzun, Time Management in Corona Days ve Cansu Mat, Kariyer Planlama seminerlerini verdi. Herkese açık olarak yapılan bu seminerlere katılmak için bu linke tıklamanız yeterli. Sınıflar derse 15 dakika kala açılır ve tıklayan herkes dersi izleyebilir.

Online Seminerlerin 2. hafta takvimi şöyle:

Seminer Tarihleri

Türkçe

İngilizce

6 Nisan Pazartesi

 

Evde Kal Bağışıklığını Besle

Dr.Öğr.Üyesi Gökçen Garipoğlu

Saat: 18:00-19:00

 

7 Nisan Salı

 

 

Career Planning

Psk.Dan.Cansu Mat

Dr.Öğ.Üyesi Didem Yıldız

Saat: 18:00-19:00

8 Nisan Çarşamba

 

Kaygı ile Baş Etme ve Yardım Arama

Doç.Dr.Berna Güloğlu

Saat: 18:00-19:00

 

Virtual Leadership Training at VUCA period

Andreas VETR

Managing Partner

ISG International

Saat: 16:00-17:00

9 Nisan Perşembe

Kriz Dönemlerinde Kariyer Planlama

Vittorio ZAGAIA

CEO-Galata Taşımacılık ve Technogym Türkiye

Saat: 16:00-17:00

Anger Management

İpek Alper PRDM

Saat: 18:00-19:00

10 Nisan Cuma

Sorularla İşletmelerde Küresel ve Yerel Kriz Yönetimi

Tuncer KÖKLÜ

Koordinatör-Ata Holding

Saat: 17:30-18:15

 

CV Atölyesi

Prof.Dr.Ela Ünler&Özlem Özbatır-AKİŞ GYO İK Direktörü

Saat: 18:15-19:15

 

 

OPEN CLASS İLE ÜNİVERSİTEYE İLK ADIM

BAU aday öğrencileri de unutmadı. 

Üniversiteye hazırlanan aday öğrencilerimiz için yıl içerisinde gerçekleştirdiğimiz birçok etkinlik ve eğitim, dijital platformda “BAU Open Class” ismi altında pek çok başlıkla devam ediyor. 

Aday öğrencilerimiz için üniversiteye ilk adım dersleri olarak planlanan  “BAU Open Class” içeriğinde sınava hazırlanan öğrencilere yönelik kişisel gelişim, kariyer planlama, mesleki bilgilendirme, big data, yapay zeka, bilgi okuryazarlığı gibi bir çok başlık altında eğitimler gerçekleşecek. 

https://aday.bau.edu.tr/bauopenclass sayfasından dersleri inceleyebilir ve kayıt ekranından ilgili dersleri ve saatlerini seçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. 

Bu içerik 07/04/2020 tarihinde güncellenmiştir.