Değerli BAU Öğretim Üyeleri Dikkatine!

Sayın Öğretim Üyelerimiz,

 

2019-2020 eğitim-öğretim yılı Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) destekleri, araştırma projeleri ve bilim insanı ve akademik girişimcilik destekleri olarak iki ana başlık altında güncellenmiştir. 2017 yılından bu yana araştırma faaliyetlerinizi Üniversitemiz özkaynakları ile fonlamakta olan BAP destekleri, yenilenerek siz öğretim üyelerimizin başvurularına açılmıştır. Geçmiş yıllardan farklı olarak,

 

·         Başvurularınızda sizlere destek olmak adına Kılavuz yayınlanmıştır.

·         Mevcut 3 destek tipi, farklı konuları kapsayacak şeklide güncellenerek 10 farklı destek tipi oluşturulmuştur.

·         Sizlerin yürütücülüğünde lisans üstü, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine araştırma desteği aktarılabilecektir.

·         Güncellenen BAP desteklerinde temel araştırmanın yanı sıra, Ar-Ge ve tasarım faaliyetleri, akademik girişimcilik ve üniversitemizde üretilen bilginin ekonomik değere dönüşümü önceliklendirilmiştir.

 

Başvurularınız için http://tto.bau.edu.tr/ adresinde sizler için hazırlanan yeni BAUBAP kılavuzunu inceleyebilir ve BAUBAP formlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca 2017’den bu yana desteklenmiş BAP proje bilgilerinize de aynı link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Başvurularınızın değerlendirileceği 2020 yılı 1. Dönem BAP Komisyonu  planlaması yapılmaktadır. Komisyon tarihi ve son başvuru tarihi ile ilgili bilgilendirme COVID-19 virüsü salgını sebebi ile içinde bulunduğumuz süreç doğrultusunda önümüzdeki günlerde mail ile tarafınıza iletilecektir.

 

Sorularınız ve başvurularınızın dijital kopyaları için: tto@tto.bau.edu.tr

 

Bu içerik 26/03/2020 tarihinde güncellenmiştir.