New York-Boston Sertifika Programı Başvuruları Başladı

NEW YORK-BOSTON YURTDIŞI SERTİFİKA PROGRAMI
2-14 MAYIS 2020


New York ve Boston programı kapsamında öğrencilerimiz Amerika’da finans dünyasının devleriyle bir araya gelecek ve Amerikan ekonomisi başta olmak üzere dünyada finansa yön veren isimlerle toplantılara katılma fırsatı yakalayacaklardır. Uluslararası ekonomi ve siyasetin en önemli merkezlerinden biri olan New York, son yıllarda dünya gündemini meşgul eden ekonomik ve siyasi meselelerin anlaşılması ve analiz edilmesi açısından çok önemli bir şehir olmakla birlikte uluslararası medya ve iş dünyasının da kalbinin attığı bir yerdir. Program kapsamında öğrencilerimiz öncelikle, Wall Street, Dünya Ticaret Merkezi, Birleşmiş Milletler, BM Daimi Temsilciliğimiz ve düşünce kuruluşlarında toplantılara katılarak konuların uzmanlarıyla buluşacak ve bu kurumların işleyişleri hakkında sorularını cevaplama imkânı bulacaklardır. Programın ikinci kısmında ise öğrencilerimiz Amerika’nın başlıca girişimcilik ve inovasyon merkezlerinden biri olan Boston’da Harvard ve MIT gibi öncü üniversitelerde kendilerine özel derslere katılacak ve girişimcilik yöntemlerini yakından incelemek üzere ziyaretler gerçekleştireceklerdir.
Programın dili İngilizcedir. Toplantılar esnasında Türkçe çeviri yapılmaktadır. Her toplantı sonunda oturum başkanı yönetiminde gerçekleştirilen soru-cevap kısmında öğrencilerin sorularına yer verilmektedir.
Programa katılmak isteyen yüksek lisans öğrencileri kayıtlı oldukları yüksek lisans programlarındaki slot durumuna bağlı 3 kredilik iki derslerini ya da bir proje dersini New York-Boston’da saha çalışmasına katılarak değerlendirmiş olacaklardır.(Proje değerlendirmesi konusunda detaylı bilgi almak için bize ulaşınız.)
2019-2020 Bahar Döneminde 2-14 Mayıs 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan programın ücreti 5500 $’dır. Program ücreti 3 taksit olarak ödenebilmektedir. Taksitlendirme programa kayıt tarihi ile programın başlangıç tarihinden iki hafta öncesine kadar program ücretinin 3’e bölünerek tahsil edilmesinden oluşur. Program ücretine dâhil olan hizmetler ve ödeme koşulları aşağıdaki gibidir:
* Gidiş-dönüş uçak bileti * Havaalanı transfer ve ulaşım
* Toplantı ve eğitim ücreti * Çeviri hizmeti
* Konaklama (Tek kişilik odada kalmak isteyenlerin talepleri, fiyat farkı ödenmesi koşulu ile değerlendirilecektir.)
ÖDEME BİLGİLERİ
1. 5500$ olan program ücreti ödemesini Bahçeşehir Üniversitesi’ne gelerek Mali İşler birimimizden T.C. kimlik numaranızı belirtmek suretiyle nakit veya kredi kartıyla yapabilirsiniz. (Lütfen isminizle birlikte “New York-Boston Sertifika Programı 2020 Ödemesi” diye not aldırınız.)
2. Bahçeşehir Üniversitesi’nin DenizBank Güneşli Ticaret Merkez Şubesi’ndeki Türk Lirası ya da Dolar hesaplarına uygun para biriminde ödemenizi yapabilirsiniz.
2.A- DOLAR Hesabı IBAN Numarası: TR19 0013 4000 0019 9214 6003 70
2.B- TÜRK LİRASI Hesabı IBAN Numarası: TR57 0013 4000 0019 9214 6003 65
3. Ödeme yaptığınıza dair dekontu e-mail (sezgi.guneri@gss.bahcesehir.edu.tr) yolu ile bize ulaştırmanızı rica ederiz.
Programa katılım kontenjanla sınırlı olduğundan, programa katılım ödeme önceliğine tabiidir.
İLETİŞİM
Sorularınız için program koordinatörü Sezgi GÜNERİ (0212 381 57 31) – sezgi.guneri@gss.bau.edu.tr) ile irtibata geçebilirsiniz.

 

Bu içerik tarihinde güncellenmiştir.