1. Umursuyorum Kısa Animasyon Film Yarışması Sonuçları Açıklandı

Bahçeşehir Üniversitesi ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği tarafından düzenlenen, omurilik felçlilerinin karşılaştığı sorunlar ve çözümleri konulu 1. Umursuyorum Animasyon ve Kısa Film yarışması sonuçlandı.

Bahçeşehir Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü, omurilik felcine, nedenlerine, önlemlere, yaşam koşullarına dikkat çekmek ve bu alanda farkındalık oluşturmak amacıyla Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile işbirliği yaptı. 1. Umursuyorum Kısa Animasyon Film Yarışması sonuçları 6 Ocak 2020 tarihinde açıklandı. 

Juri Üyeliğini Ramazan Baş (TOFD Genel Başkanı), Prof. Dr. Nazlı Eda Noyan (BAU Çizgi Film ve Animasyon Bölüm Başkanı), Ayşe Ünal (Yönetmen),Harun Can (Seslendirme Sanatçısı), Metin Akdülger (Oyuncu), Ömür Kınay (Yönetmen), Varol Yaşaroğlu (Kral Şakir'in Yaratıcısı) ,Yavuz Sultan Selim (Animasyon ve Post Prodüksiyon) ‘in gerçekleştirdiği yarışmada ödüller sahipleriyle buluştu.

Yetişkin Kategorisinde; Bu Şaka Değil adıyla Yalçın Eren birinci olurken, Merdivenler animasyonu ile Hakan Sümer & Ceylin Erzen de toplamda 27 animasyon içerisinden ikinciliği kazandı.

Çocuk Kategorisinde ise; Gerçek hayattan bir hikâyeyi konu edinen süper babaanne adlı Eser’in yaratıcısı Pınar Arzu oldu. Limitsiz adlı eserde 18 yaş altı kategoride ise ikinciliği Bahçeşehir Koleji Kocaeli Kampüsü öğrencilerinden Gökdeniz Urgancı ve arkadaşları aldı.

Adıyaman’ın Besni ilçesinde yaşayan Kas Hastası Hasan Korkmaz, 1. Umursuyorum Kısa Animasyon Film Yarışmasında " Özgür Olmak" adlı animasyon filmi ilk 5’e girdi.

BU ŞAKA DEĞİL

SÜPER BABAANNE

 

UMURSUYORUM

Bu içerik tarihinde güncellenmiştir.