AI World Conference'a Türkiye'den İlk Kez BAU Katılıyor

Dünyanın en büyük yapay zeka konferansı olarak kabul edilen ‘AI World Conference’ bu yıl 4. kez düzenleniyor. Harvard, IBM, Microsoft, Amazon, Unilever gibi dünya devlerinin temsilcilerinin de aralarında bulunduğu 250 konuşmacı, konferansta yer alacak.

TÜRKİYE'DEN İLK VE TEK KATILIMCI ENVER YÜCEL OLACAK

Türkiye'den ilk ve tek katılımcı ise Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı (BUEK) Enver Yücel olacak. Yücel, Boston’da bulunan Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Yenilik ve Girişimcilik Merkezi ile hem ev sahibi hem de konuşmacı olarak konferansta yer alacak. 

3 bin katılımcının olacağı konferansın eğitim ve yapay zeka konulu tek panelinin yönetimi, MIT ve Yale gibi dünyanın en prestijli okullarının yanı sıra aynı zamanda Bahçeşehir Koleji’nde de olacak. 300 markanın sponsor olduğu konferansın hükümet ayağı da Haziran ayında Washington D.C’de gerçekleştirilecek. 

23-25 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan konferanslarda, yapay zekayı ayrı ayrı incelemeye yarayan paneller, seminerler düzenlenecek. Siber güvenlik, liderlik, finans, sağlık, ilaç sanayi, enerji, online alış-veriş, eğitim gibi konular, ayrı ayrı panellerde ele alınacak.

Bu içerik tarihinde güncellenmiştir.